strona główna

23.04.2013

ZSP nr 2 najlepszy na Festiwalu Przedsiębiorczości
 

Pomysł na "biznes" zaprezentowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kluczborku oceniono jako najlepszy
w tegorocznej edycji festiwalu, w którym wzięło udział jedenaście szkół z powiatu kluczborskiego, oleskiego i namysłowskiego.

Gospodarzem imprezy był ubiegłoroczny laureat festiwalu – I Liceum Ogólnokształcące w Namysłowie, a organizatorami – Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku wraz z Bankiem Zachodnim WBK.

Co zwróciło uwagę jurorów? Figurki zrobione z …. metalowych odpadów, których w szkolnych warsztatach "Dwójki" jest w bród. Uczniowie tworzyli je pod okiem Rajmunda Kindra, kierownika pracowni ćwiczeń praktycznych oraz nauczycieli – Marka Błażewskiego i Artura Klonza.

- Inspiracją dla uczniów były podobne figurki wypatrzone kiedyś na lokalnym jarmarku podczas partnerskiej wizyty
w Niemczech
– mówią nauczycielki Mirosława Pyclik i Jolanta Michalewska.
 

 


Ze śrubek, nakładek, zębatek, korbowodów "wyczarowali" oryginalne figurki m.in. damę z parasolką, gitarzystę, psa z... kością w zębach, dom, wózek widłowy czy motocykl. - Ich pospawanie wymagało dużej precyzji i cierpliwości – przyznają uczniowie Łukasz Raj i Mateusz Chudaszek. Na koniec zostały ocynkowane we współpracującej z ZSP nr 2 kluczborską Ocynkownią Śląsk.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. - Choć absolutnie się tego nie spodziewaliśmy – dodają Marcin Płonkiewicz i Piotr Drong.

- Nasi uczniowie dostali atrakcyjne nagrody jakimi są niewątpliwie tablety – mówi Marzena Perucka, dyrektor ZSP nr 2.
- A szkoła szkoła jako laureat tegorocznego Festiwalu Przedsiębiorczości będzie organizatorem kolejnego.


Oprócz tego figurki z metalowych odpadów mają popyt. Najpoważniejszym klientem może się okazać sama Ocynkownia. Firma chce zamówić figurki, które mogą być wręczane jako nagrody.

 

   

 

 

Oprac. M. Kluf

 

 

Wkrótce nabór 2013/2014

Gimnazjalisto! Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oferuje:

Dostosowane do rynku pracy kierunki w TECHNIKUM NR 2: technik budownictwa, technik elektryk, technik pojazdów samochodowych (klasa patronacka Peugeota) oraz nowe kierunki: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym, technik transportu kolejowego; ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 2: ŚLUSARZ (zajęcia praktyczne w szkole i lokalnych firmach); mechanik pojazdów samochodowych, sprzedawca, murarz – tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, klasa wielozawodowa (m.in.: elektryk, operator obrabiarek skrawających, fryzjer, elektromechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych, lakiernik, piekarz, tapicer, cieśla, monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych oraz inne zawody dopuszczone przez MEN).

Więcej informacji o szkole i jej ofercie: www.zsp2klb.nowoczesnagmina.pl, www.zsp2klb.prv.pl oraz w informatorze edukacyjnym na stronie www.powiatkluczborski.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku