strona główna

26.11.2015

"Sienkiewicz" na sportowej top liście

 

Zespół Szkół Licealno – Technicznych w Kluczborku, czyli „Sienkiewicz”, zajął 6. miejsce w województwie we współzawodnictwie sportowym za ubiegły rok szkolny, w klasyfikacji generalnej, czyli wśród wszystkich typów szkół. ZSL-T jest jedyną sklasyfikowaną szkołą z powiatu kluczborskiego.

 

 

 

 To wspólny sukces reprezentantów „Sienkiewicza” i zespołu nauczycieli wychowania fizycznego w tej szkole. Potrafią wyłowić, odkryć i rozwijać predyspozycje uczniów w poszczególnych dyscyplinach ze skutkiem w postaci wysokich lokat na zawodach.

Lista sukcesów jest długa, tu podajemy te w zawodach wojewódzkich:

1. Piłka nożna: III miejsce w półfinale wojewódzkim chłopców (rocznik 1995 i mł.), w składzie: Miłosz Michalewski, Dawid Perużyński, Michał Mienkina, Kamil Babiarz, Dominik Pelc, Krzysztof Żabirek, Filip Wróblewski, Marcin Patyk, Mateusz Dukat, Patryk Fuks, Bartosz Adamczyk, Karol Semeres, Miłosz Reisch, Tomasz Kalisz, Nicolas Cendal, Tomasz Goliński ; II miejsce w półfinale wojewódzkim dziewcząt, skład: Dominika Bar, Justyna Czech, Justyna Atłachowicz, Aleksandra Świerczyńska, Magdalena Bogacz, Magdalena Jarczewska, Wiktoria Żok, Natalia Tymkiewicz, Oliwia Stuligłowa, Wiktoria Stuligłowa.

2. Indywidualne biegi przełajowe: V miejsce w województwie Agaty Martyniszyn (rocznik 1997), IV – Justyny Czech i i VIII - Patryka Sawaryna (oboje rocznik 1996).

3. Koszykówka: II miejsce w półfinale wojewódzkim chłopców (rocznik 1995 i mł), skład: Jacek Karoń, Mateusz Dukat, Patryk Sawaryn, Mateusz Moska, Michał Dankowski. II miejsce w półfinale wojewódzkim dziewcząt (rocznik 1995 i mł.), skład: Dominika Bar, Justyna Czech, Justyna Atłachowicz, Aleksandra Świerczyńska, Magdalena Bogacz, Magdalena Walas, Natalia Tymkiewicz, Barbara Kędziera, Dominika Piątek.

4. Halowa piłka nożna: IV miejsce w finale wojewódzkim (rocznik 1995 i mł.) dziewcząt, skład: D. Bar, J. Czech, J. Atłachowicz, A. Świerczyńska, M. Bogacz, Magdalena Jarczewska, N. Tymkiewicz, Oliwia Stuligłowa, Wiktoria Stuligłowa, Wiktoria Żok; oraz IV miejsce w finale wojewódzkim chłopców, skład: jak w pkt. 1.

5. Szachy – drużynowo: VI miejsce w finale wojewódzkim, skład: Justyna Czech, Andrzej Mikita, Mateusz Dukat.

6. Sztafetowe biegi przełajowe: VII miejsce w finale wojewódzkim.

7. Tenis stołowy indywidualny, deblowy i drużynowy: III miejsce w województwie w grze podwójnej chłopców, a także dla drużyny dla Kacpra Sobczyka i Filipa Witczaka.

8. Zawody sportowo – obronne „Sprawni jak żołnierze”: V miejsce drużyny chłopców w województwie, I miejsce drużyny dziewcząt w województwie, XII miejsce w zawodach ogólnopolskich, w kategorii dziewcząt.
 


Sportowe atuty ZSL-T to - oprócz zdolnych roczników, które startują w zawodach - zespół nauczycieli wf, z których każdy ma też dyscyplinę, czasem kilka, w których specjalizuje się szczególnie.

 

 

 Agnieszka Ziółkowska specjalizuje się w pływaniu i fizjoterapii, oprócz tego jest prekursorką pływania niemowląt i dzieci na Opolszczyźnie. Stąd też i za sprawą sąsiedztwa z krytą pływalnią uczniowie z ZSL-T mają tam lekcje w-f dwa razy w tygodniu.

Rafał Panaszek, utytułowany karateka, multimedalista mistrzostw Polski i Europy, specjalizuje się m.in. w samoobronie, której uczy w klasach mundurowych, jest również fizjoterapeutą.

Marek Jarząb, jest powiatowym koordynatorem sportu i wśród wielu specjalności – m.in. trenerem piłki nożnej II klasy oraz dyplomowanym ratownikiem medycznym. Najbliższa Katarzynie Czerskiej jest odnowa biologiczna, podobnie jak Jarosławowi Chodorowi siatkówka i gry zespołowe, oprócz tego w przypadku tych dwojga lista instruktorskich uprawnień w wielu innych dyscyplinach jest długa.


W ZSL-T, w której mogą kontynuować naukę absolwenci klas integracyjnych gimnazjów, Agnieszka Ziółkowska prowadzi również zajęcia rehabilitacyjne z uczniami niepełnosprawnymi, w ich domach, w ramach nauczania indywidualnego lub w szkole w czasie zintergrowanym z planem ich lekcji.

- Nastolatki chcą ćwiczyć, nie mamy problemów z unikaniem lekcji w-f. Może dlatego, że kładziemy nacisk na rozwijanie aktywności, które prowadzi do odnajdywania naturalnych predyspozycji, bez presji, za to dla przyjemności i satysfakcji. Do tego dawka motywacji i mamy co roku wysokie wyniki w takim rankingu jak ostatni – przyznają zgodnie nauczyciele w-f
z ZSL-T.

Od niedawna w szkole młodzież ma też możliwość korzystać z siłowni.

 

Oprac. M. Kluf

 

 

 

 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku