strona główna

5.04.2013

Wiosna i Wielkanoc w SOSW w Kluczborku

Nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dokładają wielu starań, aby tworzyć swoim wychowankom atrakcyjną przestrzeń edukacyjną, która zachęci ich do aktywności i działania. Wykorzystują do tego różnorodne sytuacje, także te, które niesie ze sobą bieżący kalendarz. I tak bardzo wyjątkowo w tym roku uczniowie SOSW spędzili I DZIEŃ WIOSNY. Szkoła rozbrzmiewała dziecięcym śmiechem i dźwiękami radosnej muzyki.


- 21 marca bawiliśmy się naprawdę wspaniale, było super - mówili uczniowie gimnazjum.


Pierwszy Dzień Wiosny przebiegał pod znakiem twórczych zabaw, muzycznych przeglądów i quizów - w myśl prostej zasady „DLA KAŻDEGO COŚ DOBREGO”.


O godzinie 10.00 odbyło się UROCZYSTE WEJŚCIE DO KRAINY SŁOŃCA. Szkolny bałwanek chłodno pożegnał się z uczniami SOSW i dość niechętnie powędrował do KRAINY LODU. Jego miejsce zajęła urocza PANI WIOSNA, która zaprosiła wszystkich uczniów do pięknego WALCA KWIATÓW. Kolejnym punktem programu był MINI PLAYBACK SHOW. Na szkolnej scenie gościła m.in. atrakcyjna DODA (uczeń gimnazjum w niezwykłej rockowej stylizacji) i wielu innych znanych wykonawców polskiej sceny. Publiczność szalała!

 

     

 

   


Szkolna FAMILIADA także okazała się strzałem w dziesiątkę. Program do złudzenia przypominał znaną telewizyjną produkcję prowadzoną przez sympatycznego Karola Strasburgera. Gospodynią naszego programu była Karolina Hamburger-nauczycielka języka polskiego. Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w popularnym teleturnieju dając popis giętkości myślenia i mówienia. Pomysłodawczyniami oraz organizatorkami tegorocznych obchodów I Dnia Wiosny były opiekunki SU-Alina Oczowińska
i Dagmara Gawrońska. Realizację wiosennych zadań z zaangażowaniem wsparło wielu nauczycieli oraz członków Samorządu Uczniowskiego.


W Wielką Środę natomiast uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej oraz ich wychowawcy zorganizowali wspólne Śniadanie Wielkanocne z udziałem dyrekcji placówki. Atmosfera spotkania była niezwykła - suto zastawiony stół z tradycyjnymi wielkanocnymi potrawami, świąteczne dekoracje wykonane przez dzieci, odświętne stroje uczniów sprawiły, że poranek był naprawdę wyjątkowy. Niespodzianką od organizatorów spotkania były pyszne baby i mazurki, które nauczycielki własnoręcznie upiekły w domach dla swoich uczniów. Nie zabrakło oczywiście wiosennych odwiedzin „Zajączka”, który zostawił w szkole wielki koszyk słodkich upominków dla maluchów.

 


Spotkanie przy Wielkanocnym stole to dla wielu uczniów bardzo szczególny moment. Tych kilka niezwykłych chwil sprawiło, że głęboko poczuli radosną, świąteczną atmosferę i na ich twarzach pojawił się promienny, szczery uśmiech.

 
Organizatorami wielkanocnego spotkania były nauczycielki: Teresa Segiet, Elżbieta Kansy i Iwona Caputa.


Taka kreatywna odmienność w edukacji sprawia, iż uczniowie z zapałem i radością przychodzą każdego dnia na zajęcia i w napięciu wyczekują na kolejne ciekawe szkolne wydarzenia. Szkoła tętni życiem i jest naprawdę atrakcyjnym miejscem zdobywania nowych umiejętności i doświadczeń.
 

 

Oprac. Alina Oczowińska - SOSW Kluczbork

 

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku