strona główna

11.05.2012

Co powiecie na weekend w powiecie?


Jeśli szukacie Państwo pomysłów na wiosenno letni – weekend z rodziną, znajomymi, gośćmi, skorzystajcie z naszych wydawnictw, gdzie znajdziecie gotowe opisane trasy wycieczek i spacerów, po ciekawych zakątkach naszego powiatu, a także bogatą agroturystyczną ofertę.

Nasze foldery i przewodniki w wersji elektronicznej można znaleźć tutaj. Zachęcamy też do odwiedzenia strony Kluczborsko–Oleskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Szczególnie polecamy wydawnictwo „Ziemia Kluczborsko-Oleska na weekend”.

 

 

 

 

A oto przykłady weekendowych wycieczek:

Trzydniową wyprawę zaczynamy od Edukacyjnego – Gospodarstwa Ekoturystycznego w Biadaczu, które oferuje na przykład oprócz ewentualnego noclegu:

- zajęcia z native spikerem z USA z języka angielskiego, zajęcia związane z ekologią, regionem, zdrowiem
- wspólne wypiekanie chleba, wyrób masła, sera
- zajęcia „Tajemnice kropli miodu” i wyrób świeczek woskowych
- zajęcia relaksacyjne przy muzyce, kilka rodzajów masaży
- zakup naturalnych kosmetyków i miodów

Następnego dnia przenosimy się do gospodarstwa agroturystycznego Michałówka w Borkowicach, gdzie możemy na przykład zobaczyć prawdziwy zwierzyniec: konie, psy i wiele różnych gatunków ptactwa, w tym ozdobne kury, kaczki, gołębie, bażanty i pawie.

Jeśli jesteśmy z gośćmi trzeciego dnia można zaproponować im zwiedzania Kluczborka z jego zabytkami, nowo wybudowany zbiornik, kampus w parku.

W gminie Byczyna weekendową wycieczkę możemy rozpocząć od wycieczki rowerowej Biskupice – Polanowice – Proślice – Jakubowice – Biskupice (25 km).

Wyruszamy z gospodarstwa agroturystycznego Krystyny i Andrzeja Janików w Biskupicach: Po zwiedzeniu zabytkowego, drewnianego kościoła pw. św. Jana Chrzciciela z 1626 roku, wyruszamy nad zalew Brzózki, do grodu będącego siedzibą Opolskiego Bractwa Rycerskiego i Czeskiej grupy Szermierczej z Jasennika. Centrum oferuje zajęcia z tkactwa, łucznictwa, posługiwania się bronią średniowieczną, pisania gęsim piórem, tańca i rzemiosł z tamtych czasów. Następnie przez Polanowice udajemy się do Proślic i dalej do Jakubowic. W tych dwóch miejscowościach zwiedzamy drewniane kościoły i wrócić do Biskupic.

Następnego dnia proponujemy trasę: Biskupice – Gołkowice - Miechowa – Polanowice – Biskupice (28 km)

Wyruszamy z Biskupic do Gołkowic, skąd kierujemy się do Gołkowic. Tu możemy zobaczyć drewniany kościółek z 1766 r. oraz pałac z parkiem, gdzie działa gospodarstwo agroturystyczne, które oferuje posiłki, przejażdżki konne i bryczką, wędkowanie, teren do gier i zabaw dla dzieci. Z Gołkowic kierujemy się do Miechowej, gdzie znajduje się najstarszy w gminie drewniany kościół pw. św. Jacka Odrowąża z renesansowym wnętrzem oraz przepiękny park.

Trzeciego dnia proponujemy zwiedzanie Byczyny.

W naszych wydawnictwach znajdziecie propozycje wycieczek po pozostałych gminach, informacje o zabytkach, atrakcjach, takich jak piramida w Rożnowie. Powiat kluczborski ma wiele ciekawych, nie dość jeszcze znanych miejsc i historii jak choćby laskowicka mumia i związana z nią legenda o klątwie hrabiny: http://www.tuly.republika.pl/laskowice_mumia.html
 

Oprac.: M. Kluf

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku