strona główna

29.09.2014

Warsztaty Szkolne oficjalnie otwarte

 

W miniony piątek uczestnicy otwarcia Warsztatów Szkolnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kluczborku mieli okazję zobaczyć jak wyglądają pracownie po kompleksowej modernizacji, wypróbować sprzęt, a ci, którzy przyłożyli rękę do tej inwestycji mogli symbolicznie odcisnąć dłonie „na pamiątkę” w foremkach z zaprawą.

Był to starosta Piotr Pośpiech, Marta Zamorowska, kierownik Biura Funduszy Pomocowych Mienia i Promocji Powiatu, inspektor z tego Biura Krzysztof Molski oraz inspektor nadzoru Andrzej Arczyński.

Otwarcie podzielono na dwie części: pierwszą, w której starosta Piotr Pośpiech przypomniał w jaki sposób udało się w dwóch etapach zrealizować kosztowną inwestycję jaką była modernizacja Warsztatów i w jaki sposób powiat ją sfinansował. O przeznaczeniu pracowni i nowoczesnym sprzęcie, w które zostały wyposażone opowiedział Rajmund Kinder, kierownik Pracowni Ćwiczeń Praktycznych oraz nauczyciele i uczniowie podczas zwiedzania wyremontowanych pracowni.

 

 

 

 

zobacz relację z wydarzenia w TVP OPOLE  (materiał od 2:26)

 

 

W pracowni budowlanej zaproszeni goście – pod okiem uczniów - mieli okazję przetestować swoje umiejętności murarskie, kładąc cegły, większość zaliczyła test pozytywnie – niektórzy zapomnieli o kładzeniu cegieł na tzw. zakładkę.

Dyrektor Ocynkowni Śląsk miał okazję wypróbować sprzęt w pracowni spawalniczej, tłumacząc, że nigdy jeszcze nie spawał
w garniturze (chronionym rzecz jasna stosownym fartuchem).

Starosta poza murarką, wypróbował też kupiony dla nowo wyremontowanych Warsztatów – wózek widłowy, którego obsługę – jak przyznał - poznał będąc studentem.

Uczniowie poza rolą przewodników po pracowniach, zaprezentowali też talenty artystyczne – dwóch z czworga tancerzy
z Zespołu "Modrzewiacy" to uczniowie ZSP nr 2, kolejny uczeń zaprezentował raperski utwór o swojej szkole.

Przypomnijmy: kolejne wyremontowane pracownie w Warsztatach Szkolnych: to pracownia budownictwa, elektryczno-samochodowo-mechatroniczna oraz spawalnię elektryczna i gazową. Będą z nich korzystać nie tylko uczniowie uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku, ale także dorośli na kursach kwalifikacyjnych.

Pracownie zostały wyremontowane za pieniądze z budżetu powiatu. Na zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń do tych pracowni powiat zdobył dofinansowanie w ramach projektu: „Unowocześnienie bazy ZSP Nr 2 CKU w Kluczborku poprzez zakup sprzętu i wyposażenia”. Uczniowie i dorośli uczą się więc zawodu na sprzęcie, z którym zetkną się u swoich pracodawców.

Najnowszy etap modernizacji jest kontynuacją wcześniejszych inwestycji w budynku warsztatów szkolnych ZSP nr 2
i kosztował ponad 2 mln zł. Część obiektu jest już po przeprowadzonej kilka lat temu przebudowie, która obejmowała gruntowany remont pomieszczeń, korytarzy, przebudowę sanitariatów, wymianę instalacji, okien, drzwi, posadzek. W tak przygotowanym obiekcie urządzone zostały: pracownia obróbki mechanicznej, obróbki ręcznej, pracownia samochodowa, pracownie CAD/CM/CNC oraz pracownia multimedialna. Wszystkie zostały wyposażone. Oprócz tego pracownia samochodowa otrzymała dodatkowe wyposażenie w ramach wcześniejszej współpracy z Peugeotem.

 

 

 

 

 

 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku