strona główna

19.02.2013

Mistrzostwa z "Czarną Mambą" 
 

Stowarzyszenie Miłośników Tańca „Sukces” z powiatu kluczborskiego organizuje w Opolu - Mistrzostwa Polski w Tańcach Latynoamerykańskich. To najważniejsza impreza taneczna w kraju. Zawody odbędą się 23 i 24 lutego w opolskim Okrąglaku. Galę poprowadzi Iwona Pavlović, jurorka "Tańca z Gwiazdami".

Stowarzyszenie "Sukces" wygrało konkurs o prawo organizacji Mistrzostw Polski rywalizując z dużymi miastami, w tym z Warszawą. Co przekonało Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Tanecznego? Atrakcyjna oferta i niewątpliwy organizacyjny sukces jakim były zorganizowane przez stowarzyszenie Mistrzostwa Polski Południowej.

Dla stowarzyszenia to ogromne wyróżnienie i duże wyzwanie.

- To przecież największa i najbardziej prestiżowa impreza taneczna w Polsce – mówi Jarosław Marzec, prezes "Sukcesu".

Kluczborskie stowarzyszenie postanowiło zorganizować zawody w opolskim "Okrąglaku", ponieważ żadna z sal w Kluczborku nie pomieściłaby spodziewanej liczby tancerzy, gości i widzów. - W mistrzostwach weźmie udział około 350 par, zaznaczam najlepszych par w w Polsce, które by wziąć udział w zawodach musiały powalczyć o nominacje w swoich okręgach - mówi Jarosław Marzec.

 Imprezę poprowadzi Iwona Pavlović, jurorka TVN-owskiego "Tańca z Gwiazdami", tancerka, trenerka, specjalistka od tańców latynoamerykańskich, zwana „Czarną Mambą”. - Gratuluję kluczborskiemu stowarzyszeniu, że zdecydowało się powalczyć o organizację tak prestiżowej imprezy - powiedziała w rozmowie z lokalnymi mediami. - Stowarzyszenie Miłośników Tańca „Sukces” ma ambicję, by powiat kluczborski stał się stolicą tańca. Trzymam kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia i patrząc na zaangażowanie osób, które działają w stowarzyszeniu, jestem pewna, że się to uda.

- Bardzo się cieszę, że największą imprezę taneczną w Polsce organizuje w stolicy województwa Stowarzyszenie "Sukces" z naszego powiatu - mówi Piotr Pośpiech, starosta kluczborski. - Jak widać pasja i zapał ludzi działających w tym stowarzyszeniu przekraczają granice Ziemi Kluczborskiej. Podobnego zapału w sięganiu po najwyższe trofea życzę z całego serca biorącym udział w tych zawodach tancerzom, trenerom i wszystkim, ktorzy wspierają ich w drodze do sukcesów.

Ozdobą imprezy, oprócz jurorki TzG jako prowadzącej, będzie występ przedszkolaków z kluczborskiej „Dwójki”
Kluczborskie pary, które zaprezentują swój talent i przygotowanie się podczas Mistrzostw Polski to: Michał Marzec i Kornelia Durka, Kordian Paprocki i Justyna Malisz, Przemysław Ulfik i Oliwia Barczykowska, a także Jędrzej Piłat i Michalina Leszczyńska.

Oprac. M. Kluf

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku