strona główna

23.11.2012

Nasi tancerze triumfują
 

Dwie imprezy taneczne mieli szansę oglądać miłośnicy tańca, których przybywa, w Ośrodku Sportu i Rekreacji. Zawodnicy z powiatu kluczborskiego, podopieczni kluczborskich szkół tańca byli bezkonkurencyjni.

Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Tańca Sukces w Kluczborku wraz z Polskim Towarzystwem Tanecznym, przy wsparciu burmistrza Kluczborka, starosty kluczborskiego i lokalnych sponsorów.

Najpierw pary siedmiu klubów rywalizowały tytuł najlepszych w województwie w Mistrzostwach Okręgu Opolskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Powiat kluczborski i sąsiedni oleski reprezentowali podopieczni Akademia Tańca Adriany Przybył i Dance Center Mariusza Mierzwy, Stowarzyszenie Miłośników Tańca Sukces oraz Szkoła Tańca Szafir z Olesna. Nasi zawodnicy zajęli czołowe miejsca.
 


Najlepsi w regionie

Lokaty naszych zawodników mówią same za siebie. Zajęli następujące miejsca:

> w kategorii 10 – 11 lat, w klasie open w tańcach standardowych:
1. Kacper Ostrowski i Klaudia Gulka z Akademii Tańca
2. Karol Głodzieński i Anna Kaczmarek z Dance Center.

> w kategorii 12 – 13 lat w klasie open w tańcach latynoamerykańskich:
1. Jędrzej Piłat i Michalina Leszczyńska (AT)
2. Jakub Wrześniak i Weronika Nylec (DC)
3. Filip Tasarz i Katarzyna Bociąga (DC).

Jędrzej i Michalina byli też najlepsi w tańcach standardowych, Filip i Kasia w tej katagorii okazali się lepsi od Jakuba i Weroniki.
Wszyscy zwycięzcy cieszą się, że wysokie lokaty zapewniły im miejsce w czołówce najlepszych tancerzy w regionie.

> w kategorii 16 – 18 lat w klasie open w tańcach latynoamerykańskich
1. Michał Marzec i Kornelia Durka ze Stowarzyszenia Miłośników Tańca Sukces


 

              

 

          


 

 

Sukces z kontuzją

Para ta wyprzedziła inny kluczborski duet - Konrada Paprockiego i Justynę Malisz (AT). To godny podziwu wyczyn biorąc pod uwagę, że Michał Marzec jest po poważnej kontuzji (złamanie lewej ręki), jakiej uległ w trakcie mistrzostw tańca w Sosnowcu. Mimo to Michał i Kornelia obronili zdobyty rok temu tytuł mistrzów województwa w kategorii powyżej 18 lat, w kategorii 16 – 18 lat mistrzostwo zdobyli po raz pierwszy.

Po rywalizacji młodych zawodników seniorzy przyszedł czas na Grand Prix Polski seniorów. W turnieju wzięło udział 78 par, m.in. z Gdyni, Elbląga, Warszawy, Poznania, Wrocławia czy Krakowa. Najmłodszy uczestnik miał 29 lat, a najstarszy 67 lat. Startowali w czterech kategoriach wiekowych.

- Dziękujemy burmistrzowi, staroście i sponsorom za wsparcie i pomoc – mówili członkowie Stowarzyszenia Miłośników Tańca "Sukces", którzy wraz z PTT zorganizowali obie imprezy w Kluczborku.


 

 

Oprac. M. Kluf

 

 

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku