strona główna

30.07.2013

Życzenia dla policjantów
 

Podziękowania za trudną i wymagającą służbę, życzenia sukcesów w pracy i pomyślności w życiu płynęły szerokim strumieniem do kluczborskich funkcjonariuszy z okazji tegorocznego Święta Policji.

 


Po Mszy Św. w intencji policjantów, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Kluczborku wręczono odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie służbowe w obecności zaproszonych gości, samorządowców i przedstawicieli instytucji współpracujących na co dzień tutejszą Policją.

 


Starosta dziękował wszystkim pracownikom komendy Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku za dotychczasową nienaganną współpracę, gratulował wyników, których dowodem są statystyki wykrywalności i wysoka ocena pracy wyrażana przez przełożonych z Komendy Wojewódzkiej.
Reprezentujący Komendę Wojewódzką zastępca komendanta wojewódzkiego insp. Zbigniew Stawarz potwierdził, że kluczborska komenda należy do wiodących w województwie.

 


Poznajmy naszych odznaczonych i i awansowanych w tym roku policjantów:

Brązowe Odznaki „Zasłużony Policjant” przyznano sierż. sztab. Arkadiuszowi Zimochowi,
asp. sztab Waldemarowi Sochackiemu. Wręczył je starosta Piotr Pośpiech w asyście zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji insp. Zbigniewa Stawarza i komendanta powiatowego Policji Wojciecha Augustynka.


Złotym medalem za długoletnią służbę odznaczeni zostali pracownicy korpusu służby cywilnej Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku: Barbara Lesik-Sikora i Józef Wesołowski.

Brązową Odznaką „Zasłużony policjant” odznaczono również asp. Sztab. Sebastiana Wietecha.

Podkom. Katarzyna Bieganowska otrzymała awans na stopień komisarza Policji.

Na stopień aspiranta sztabowego awansowali starsi aspiranci: Aneta Czekaj i Mariusz Czekaj.

Na stopień starszego aspiranta Policji - aspiranci Paweł Kozica, Łukasz Kunicki, Henryk Radziewicz, Kazimierz Siudziński.

Na stopień aspiranta Policji - młodsi aspiranci Jacek Jędrzejewski, Adam Pacholik, Dariusz Urbaniak.

Na stopień młodszego aspiranta Policji – sierżant sztabowy Karol Polak.

Na stopień sierż. sztab. Policji – starsi sierżanci Piotr Polak i Andrzej Zubin.

Na stopień st. sierż. Policji sierżanci: Jarosław Kozak, Martin Meryk, Małgorzata Pilarz, Krzysztof Wąsik.

Na stopień sierżanta Policji – starsi posterunkowi Marek Kotara, Marta Kuziel, Damian Liebert, Grzegorz Mączka, Artur Pawelec, Krzysztof Trefoń, Stanisław Trefoń.

Na stopień starszego posterunkowego Policji – posterunkowi: Bartłomiej Antosik, Marek Kardasz, Klaudiusz Klimas, Karol Kalis, Karol Łobos, Paweł Pilarski, Patrycja Rakoczy, Marzena Tymura,
Kamil Wilczyński, Tomasz Wruszczak, Rafał Wypasek

Wcześniej, bo 24 lipca br. podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji na stopień podinspektora awansował komendant powiatowy Policji w Kluczborku Wojciech Augustynek.

Natomiast podczas obchodów powiatowych nominację na wyższe stopnie w korpusie oficerskim otrzymało dwóch funkcjonariuszy, w korpusie aspiranckim - 10 , w korpusie podoficerskim – 13 i w korpusie szeregowych – 11.

Uchwałą Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów nadano Srebrną Odznakę Honorową: nadkomisarzowi Andrzejowi Białkowi i aspirantowi sztabowemu Markowi Bielasowi.

Wręczono też listy gratulacyjne Komendanta Wojewódzkiego Policji dla sierżanta Krzysztofa Trefonia i st. posterunkowego Rafała Wypaska, którzy w czerwcu tego roku wykazali się profesjonalizmem, opanowaniem i wiedzą ratując życie mężczyźnie, który był o krok od popełnienia samobójstwa.
 

 

 

 

 


Oprac. M. Kluf (na podstawie materiałów przekazanych przez KPP Kluczbork)

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku