strona główna

01.08.2017

Powiatowe obchody Święta Policji

A święto policji to przede wszystkim okazja do wręczenia mianowań na wyższe stopnie służbowe. W korpusie oficerów odebrało je sześciu funkcjonariuszy, w korpusie aspiranckim dwudziestu siedmiu, podoficerskim dwudziestu dwóch, a w korpusie szeregowych – sześciu.

Policyjne święto rozpoczęła msza święta, którą odprawił ksiądz Bernard Jurczyk, proboszcz parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Dalsza część uroczystości przeniosła się do sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kluczborku.
 

Podsumowując wyniki pracy Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku, kierujący nią komendant Paweł Kolczyk mówił o wyraźnym wzroście wykrywalności przestępstw, poprawie skuteczności zabezpieczenia i odzyskania mienia. Przywołał też dane dotyczące bezpieczeństwa na drogach, podkreślając, że zdecydowanie zmalała liczba ofiar śmiertelnych.

- Dzięki krajowej mapie zagrożeń kluczborscy policjanci wspólnie z mieszkańcami dbają o bezpieczeństwo - zaznaczył komendant. To narzędzie pozwala nam na jeszcze lepsze kierowanie policjantów na miejsca najbardziej zagrożone. Ponad 41-procentowa potwierdzalność tego typu zgłoszeń świadczy o tym, jak to narzędzie jest ważne w naszej pracy. Dziękuję wszystkim policjantkom i policjantom za wzorową służbę oraz pracownikom cywilnym.

Komendant podziękował również za wsparcie obecnym na uroczystości samorządowcom – staroście Piotrowi Pośpiechowi, wiceburmistrzowi Kluczborka Romanowi Kamińskiemu, burmistrzom: Janowi Leszkowi Wiąckowi i Robertowi Świerczkowi oraz zastępcy wójta Lasowic Wielkich Krzysztofowi Lechowi, dyrektorowi Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzejowi Olechowi oraz Anicie Dąbrowie-Derdzie, prokurator rejonowej w Kluczborku za dotychczasową współpracę.- Jako powiat jesteśmy związani z komendą nie tylko z nazwy, choć to komenda powiatowa, ale przede wszystkim poprzez wspólne zadania związane z bezpieczeństwem oraz kompetencyjnie, poprzez opiniowanie kandydatów na komendantów - mówi starosta kluczborski Piotr Pośpiech. - Czy to poprzez współpracę w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom, czy sam jako mieszkaniec widzę jak pracuje policja, jaki i w jakich obszarach odnotowuje progres, jak jest widoczna, jak komunikuje się z mieszkańcami, nie tylko co do mapy zagrożeń, ale także coraz częściej docierając do nas z informacjami na temat kolejnych zakończonych sukcesem akcji. To trudna służba, obciążona stresem, oczekiwaniami ze strony mieszkańców, gratuluję więc każdego sukcesu, który jest sumą pracy każdego wydziału i wszystkich pracowników komendy, którzy są również mieszkańcami tego powiatu. A sukces jest faktem, skoro przełożeni z komendy wojewódzkiej wysoko oceniają pracę naszej, powiatowej. Gratuluję też wszystkim mianowanym na wyższe stopnie.

A oto awansowani funkcjonariusze: na stopień podinspektora - nadkomisarz Paweł Kolczyk, na stopień podinspektora jego zastępca podinspektor Łukasz Gigiel, komisarzem został podkomisarz Andrzej Krzyżowski, nadkomisarzem – komisarz Katarzyna Bieganowska.

Mianowania na stopień aspiranta sztabowego odebrali starsi aspiranci: Marcin Małaczyński, Sylwester Soboń i Wioletta Sterczewska. Starszymi aspirantami zostali aspiranci: Tomasz Bulak, Paweł Walczak, zaś aspirantami, młodsi aspiranci: Damian Drabicki, Grzegorz Jagoda, Violetta Jasińska, Maciej Mazur, Arkadiusz Stefaniak i Arkadiusz Zimoch.

Na młodszego aspiranta policji mianowani zostali: sierżanci sztabowi: Grzegorz Bednarek, Martin Meryk, Krzysztof Wąsik; na sierżanta sztabowego, starsi sierżanci Damian Liebert i Stanisław Trefoń; na starszego sierżanta, sierżanci: Piotr Mistygacz, Paweł Szubert i Tomasz Wołkowicz. Sierżantami policji zostali: Arkadiusz Bąk, Tomasz Chwiła, Maciej Jana, Przemysław Krzyżowski, Piotr Szczechura, Tomasz Wieroński, Daniel Żurek i Iwona Żurek. Natomiast mianowania na stopień starszego posterunkowego odebrali: Mateusz Dutkiewicz, Krzysztof Jendrysiak, Bartłomiej Jędrasik, Sebastian Kozdra, Oliwia Mainert.

Wcześniej podczas wojewódzkich obchodów święta policji w Krapkowicach, medalem srebrnym za długoletnią służbę odznaczony został podinsp. Andrzej Białek, naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Kluczborku. On też był dowódcą powiatowej uroczystości i złożył meldunek inspektorowi Adamowi Tychowiczowi, pierwszemu zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Opolu.
 

 


 Oprac. i fot. M. Kluf

 

 

 

 

 

 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku