strona główna

13.08.2013

Powiatowe zawody strażackie - tak było
 

Silnych emocji dostarczyły startującym drużynom i widzom tegoroczne powiatowe zawody sportowo – pożarnicze w Chudobie. Druhowie mieli o co walczyć, pula nagród była wyjątkowo wysoka. Gospodarze obronili tytuł mistrzów z 2009 i 2011 roku.

Na uczestniczące w zawodach drużyny czekały cenne nagrody- puchary i bony zakupowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kluczborku. Wręczył je starosta Piotr Pośpiech w asyście młodszego brygadiera Janusza Krupy, komendanta powiatowego PSP w Kluczborku i wójta Daniela Gagata, który jest także druhem OSP w Chudobie. Silnej motywacji do walki dodał obecny na imprezie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Stanisław Rakoczy, który z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, po uzgodnieniu
z komendantem Wiesławem Leśniakiewiczem przywiózł dodatkowe cenny bonusy. Dla seniorskiej drużyny za zajęcie I miejsca - 8 tys. zł, za II - 7 tys. zł
i za III - 5 tys. zł.  Oprócz tego OSP Chudoba otrzymała z Komendy Głównej PSP 50 tys. zł dofinansowania do rozbudowy strażnicy.

W tym roku w zawodach powiatowych, oprócz kategorii stale obecnych, znalazła się również strażacka młodzież według międzynarodowego regulaminu CTIF.
 

Do rywalizacji przystąpiły dwie młodzieżowe drużyny pożarnicze – z Byczyny, w składzie: Dominik Rokicki, Jakub Fabian,
Marta Nocoń, Weronika Osada, Kacper Urbaniak, Sebastian Wejner, Szymon Chałupczyński, Artur Chałupczyński, Kamil Rokicki, Miłosz Maślanka, opiekun Marek Osada, oraz drużyna z Roszkowic, w składzie: Radosław Kubik, Bartłomiej Barnaś, Marek Kalis, Błażej Adler, Małgorzata Wojciechowska, Grzegorz Wojciechowski, Jakub Maślanka, Szczepan Rygiel, Jakub Błachnik, opiekun Szymon Rygiel. Wygrała Byczyna.


W kategorii kobiecych drużyn pożarniczych wystartowały panie z: Jakubowic, Chocianowic, Laskowic, Chudoby i Wąsic.

Zwyciężyła drużyna z Laskowic, w składzie: Nicola Jagieła, Betina Jagieła, Ewelina Pach, Wiktoria Eder, Sara Nyzik, Dżesika Skrzypek, Patrycja Kowalczyk i Patrycja Faryś. II miejsce zajęła drużyna z Chudoby, w składzie: Kornelia Fuhl, Weronika Matysiok, Mariola Steinhardt, Karolina Wojczyk, Marzena Palmer, Karolina Psiuch i Marlena Lizoń, III - zawodniczki
z Jakubowic, w składzie: Magdalena Wijatyk, Beata Sojka, Barbara Joachim, Katarzyna Sattler, Magdalena Więcław, Magdalena Grycan, Joanna Wrześniewska i Monika Chlewicka, IV - drużyna z Chocianowic. Drużyna z Wąsic, po zasłabnięciu w trakcie ćwiczeń bojowych jednej z zawodniczek, wycofała się z rozgrywek.

W kategorii mężczyzn wystartowało pięć ekip z: Szumu, Chocianowic, Jakubowic, Chudoby i Kuniowa. Najlepsza okazała się drużyna gospodarzy, w składzie: Bartosz Szewczyk, Dariusz Prukop, Mateusz Boboń, Rafał Matysiok, Sebastian Mełech, Marcin Kisiel, Waldemar Friedrich i Marek Wyrwa.
II miejsce przypadło drużynie z Chocianowic, w składzie: Patryk Koj, Krzysztof Miska, Daniel Jaron, Damian Koj, Mateusz Stanossek, Norbert Jaron, Piotr Gerlic, Daniel Brzózka i Sebastian Segieth, III - drużynie z Jakubowic, w składzie: Karol Kisiel, Rafał Zahorodny, Jarosław Firlej, Radosław Ziubroniewicz, Mateusz Sattler, Krzysztof Joachim, Mateusz Madziała i Dawid Ziubroniewicz, IV - OSP Kuniów.

Zawody sędziowali: młodszy brygadier Maciej Kochanowski (sędzia główny), aspirant sztabowy Norbert Waliczek, aspirant sztabowy Mirosław Liśkiewicz, kapitan Marcin Kot, starszy ogniomistrz Jarosław Pacholak i sekcyjny Karol Grzyb. Dowódcą uroczystości był młodszy kapitan Sebastian Jantos.

 

 

Oprac. Sylwia Socha-Polak

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku