strona główna

24.09.2013

Stop Narkotykom po raz dziesiąty

To jedna z najpopularniejszych akcji profilaktycznych w naszym powiecie.
W tym roku będzie przebiegać pod hasłem „Żyj z pasją”. W programie ciekawe warsztaty, spotkania z interesującymi ludźmi i nowość - „Noc Profilaktyki”.

Regionalny Przystanek Profilaktyczny „Stop Narkotykom”, będący częścią gminnego programu przeciwdziałania narkomanii, od 25 do 27 września oferuje udział w ciekawych warsztatach dla ok. 30-osobowych grup uczniów z naszych szkół ponadgimnazjalnych. Trzeci dzień to efektowna prezentacja nabytych podczas warsztatów umiejętności, która co roku cieszy się dużym zainteresowaniem i jest świetną reklamą niebanalnych form spędzania czasu.

Oprócz warsztatów, w programie znalazły się spotkania – pogadanki adresowane do uczniów klas drugich wszystkich uczestniczących w kampanii szkół. W bieżącym roku mają charakter słowno - muzyczny z udziałem zespołu rockowego i odbędą się w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku, która to szkoła wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji współorganizuje "Stop Narkotykom".

- Zmniejszenie zjawiska uzależnień wśród młodzieży szkolnej, skuteczne uświadamianie zagrożeń, wzmacnianie asertywnych postaw, utrwalanie mody na na życie bez nałogów, pokazanie, że można osiągać niemożliwe – do tego zmierza akcja „Stop Narkotykom” – mówi Anna Włodarczyk, psycholog w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku, pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia.

Uczestnicy kampanii pokazują jej skuteczność, organizując np. trzy lata temu protest przeciwko dopalaczom. Podjęli walkę
z ich sprzedawcami w prokuraturze. Zebrali setki podpisów na terenie powiatu, akcja z czasem objęła całe województwo. O ich działaniach za pośrednictwem programu „Dzień Dobry TVN” dowiedziała się cała Polska.

Koordynatorem całej kampanii jest Anna Włodarczyk, a w poszczególnych szkołach: Alina Pawlak – ZSL-T, Magdalena Miziniak - ZSP Nr 1, Marlena Jagieniak - ZSP Nr 2, Marzena Kot – SOSW.

Oto program tegorocznej akcji:

25 -26 września, od 10.00 do 14.30
Warsztaty teatralne – ZSO (prowadzący: Katarzyna Juranek- Mazurczak)
Warsztaty dziennikarskie – ZSO (Milena Zatylna „Kulisy Powiatu”, Mirosław Dragon „NTO”
Warsztaty tańca nowoczesnego – MDK (Barbara Pasierb)
Warsztaty Zumby – ZSO (Aleksandra Blana)
Warsztaty malarskie – MDK (Józef Zając)
Warsztaty filcowania - Świetlica Terapeutyczna „Parasol” (Katarzyna Sypko- Kubicka)
Warsztaty fotograficzne (Łukasz Fojtar)
Warsztaty ceramiczne – MDK (Grzegorz Sypko)
Warsztaty artystyczne „Drugie życie śrubki” - ZSP Nr 2 (Marek Błażejewski, Artur Klonz)
Warsztaty samoobrony – ZSL-T (Rafał Panaszek)
Warsztaty wokalne gospel - MDK

27 września, hala OSiR
Przedstawienie osiągnięć uczestników warsztatów
10.00 - zbiórka uczestników kampanii
10.15 - uroczyste otwarcie, przedstawienie celu kampanii przez organizatorów
10.30 - prezentacje uczestników warsztatów

Po raz pierwszy podczas akcji "Stop Narkotykom" organizowana jest w ZSO „Noc Profilaktyki”. Z 27 na 28 września będzie można zobaczyć filmy biorące udział w Festiwalu Opolskie Lamy organizowanym przez Stowarzyszenie Emaus, spotkać się
z ciekawymi osobami, wziąć udział w przygotowanych na tę noc zajęciach.

 

Oprac. M. Kluf

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku