strona główna

9.06.2015

Święto dzieci w kolorach tęczy

 

27 maja odbyło się w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym długo wyczekiwane święto "W kolorach tęczy". Już o ósmej rano zorganizowano dla wychowanków KOLOROWE KINO. Dwie godziny później odbyła się uroczysta gala z udziałem wielu zaproszonych gości połączona z premierą spektaklu "W poszukiwaniu kolorów tęczy".

 

 To wyjątkowe widowisko powstało w oparciu o bajkę terapeutyczną, którą stworzyły główne organizatorki tegorocznego święta. Muzykę do przedstawienia skomponował kluczborski zespół Escape From Reality. W spektaklu wykorzystano filmy przygotowane z dużym wyprzedzeniem, w których brawurowo zagrali główni aktorzy biorący udział w przedstawieniu. Realizatorem tych nagrań był pan Aleksander Malong (Video Zoom).

Atrakcją tego artystycznego pokazu były niewątpliwie występy szkolnego zespołu tanecznego ISKIERKA, przygotowanego przez Urszulę Neugebauer.


Publiczność nagrodziła spektakl owacją na stojąco, nie pierwszą w historii ośrodka. Szkoła i internat mogą pochwalić się wieloma wspaniałymi widowiskami teatralnymi, które zaskakiwały publiczność wyszukanymi środkami wyrazu, grą aktorską wychowanków, samym pomysłem czy też oryginalną scenografią i barwnymi kostiumami. Organizatorzy tegorocznego święta usłyszeli z ust zaproszonych gości gorące słowa uznania i serdeczne podziękowania. Wychowankowie placówki byli bardzo dumni ze swych osiągnięć, a ich rodzice obecni na przedstawieniu nie kryli łez wzruszenia.


Po spektaklu uczniowie wraz z opiekunami i zaproszonymi gośćmi udali się na warsztaty W KOLORACH TĘCZY. W barwnej scenografii tworzono oryginalne dzieła plastyczne- z kwiatów, balonów, kolorowych farb… Efekt twórczej działalności dzieci był niezwykły. Wychowankowie mieli także okazję pobawić się „na sportowo”. Na sali gimnastycznej pod czujnym okiem nauczycieli w-f odbywały się "wesołe" konkurencje.


W tym dniu nie zabrakło dla uczniów słodkich, pysznych niespodzianek przygotowanych przez bardzo zaangażowanych nauczycieli i wychowawców. Szkolne korytarze zapełniły się kolorowymi stoiskami z: ciastem, gorącą czekoladą, tropikalnymi owocami, sokami i napojami. Umorusane czekoladą uśmiechnięte buzie wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego były dowodem wielkiej radości i pysznej zabawy.


Ten wyjątkowy dzień zakończyła plenerowa niespodzianka - jazda konna po szkolnym boisku. Wychowankowie nie kryli zachwytu dla tego pomysłu. Wielu od dawna marzyło o konnej przejażdżce i teraz ich marzenie się spełniło.
Realizację Święta Ośrodka wsparło wielu partnerów i hojnych sponsorów, za co organizatorzy serdecznie dziękują.
Święto W KOLORACH TĘCZY na długo pozostanie miłym wspomnieniem.

 

Głównymi organizatorkami tego wyjątkowego przedsięwzięcia były nauczycielki panie: Beata Bryk i Małgorzata Ryszka.

PARTNERZY PRZEDSIĘWZIĘCIA:
Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu
Politechnika Opolska
Video ZOOM - Aleksander Malong
zespół ESCAPE FROM REALITY
Pracownia Rękodzieła Artystycznego "ABart" w Kluczborku - Alina Bartela
Stowarzyszenie Wsi Bogacica "Bogatalanta"
 

SPONSORZY
Clue Engineering - S.C.
FULL-HOUSE Opole
Bank Spółdzielczy Wołczyn
"Famel" Sp. z o.o. Kluczbork
ZHU "Tomex" Wołczyn
"Elsan" S.C. Zakład Wykonawstwa Instalacji
Elektrycznych i Sanitarnych Kluczbork
Wodociągi i Kanalizacja "Hydrokom" Kluczbork
FMK Sp. z o.o.
ALUSYSTEM
"Pan Hilary"
Piekarnia "KŁOS"
Piekarnia "BAGIETKA"
Piekarnia KUZAJ JAN
PPHU "CUPROD"
"NESTLE" Namysłów
Biuro Poselskie Ł. Tuska
VIDEO ZOOM Kluczbork

 

Oprac. SOSW

 

 

 

 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku