strona główna

1.08.2012

Rehabilitacja na finiszu


W sierpniu powinny zakończyć się prace związane z zagospodarowaniem części Powiatowego Ośrodka Rehabilitacji na działalność rehabilitacyjną. Będzie tu prowadzona rehabilitacja dzieci z problemami neurologicznymi, rehabilitacja dorosłych do tego sauny (kilka typów), masaże lecznicze i kosmetyczne. Będzie też jaskinia solna.

Inwestycja ma kosztować ok. 590 tys. zł i jest w całości finansowana z budżetu powiatu. Umowa zakładała zakończenie robót do końca lipca. Jednak z przyczyn technicznych, niezależnych od inwestora i wykonawcy, nastąpi to nieco później.

Przypomnijmy, że część budynku POR zajęły w ubiegłym roku powiatowe placówki, przeniesione na Sienkiewicza z ul. Jagiellońskiej. Są to: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Zespół ds. Orzekanie o Niepełnosprawności, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Pozostała pomieszczenie w tym obiekcie o łącznej powierzchni 400 m kw są przygotowane na prowadzenie następujących działalności:

Dzienny ośrodek dla rehabilitacji dzieci z problemami wieku rozwojowego, a w nim m.in.:
● gabinety psychologa i neurologa
● sala ćwiczeń
● poczekalnia z szatnią
● wc
● pomieszczenia porządkowe

 

Gabinety rehabilitacji:
● dwa gabinetu masażu
● pomieszczenia z 3 stanowiskami
● pomieszczenia krioterapii
● pomieszczenia z magnetoterapii
● sala ćwiczeń z ugolem i urządzeniami
● szatnia dla pacjentów
● szatnia dla niepełnosprawnych

kompleks saun:
● fińska
● parowa
● infrared
● wc
● natrysk
● szatnia
● pomieszczenie z lampą solarną
● gabinet masażu kosmetycznego
● jaskinia solna

Poradnia odwykowa
● sala terapii grupowej
● pokój terapii indywidualnej
● wc

Pozostałą część zajmą pomieszczenia porządkowe.

 
Powiatowy Ośrodek Rehabilitacji przy ul. Sienkiewicza poprzez skupienie w jednym miejscu wszystkich powiatowych jednostek działające na rzecz niepełnosprawnych oraz rehabilitacji dziecięcej i dorosłych ułatwi mieszkańcom dostąp do tego rodzaju działalności. - Taki cel przyświecał tworzeniu POR-u – przypomina starosta Piotr Pośpiech.

Z rehabilitacji w POR-ze będę też mogli korzystać pensjonariusze pobliskiego powiatowego Domu Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych.
Warto dodać, że tworząc POR powiat zagospodarował budynek, który przez wiele lat stał pusty. Po przejęciu go od ostatniego gospodarza, którym był Caritas Diecezji Opolskiej, udało się go z pożytkiem dla mieszkańców zagospodarować.
 

 

Oprac.: M. Kluf
 

   

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku