strona główna

12.06.2012

Zapraszamy do Opola na "Piknik z Funduszami Europejskimi"

 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu kluczborskiego do udziału w „Pikniku z Funduszami Europejskimi”, który rozpocznie się 17 czerwca 2012 r. o godz. 14.00 na opolskim rynku i ma na celu wskazanie pozytywnego wpływu Funduszy Europejskich na życie wszystkich mieszkańców Opolszczyzny.

Impreza organizowana jest z okazji obchodów Święta Województwa Opolskiego, Dnia Dziecka oraz Święta Unii Europejskiej, nawiązywać będzie także do obchodów Roku Korczakowskiego oraz Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

Na scenie ustawionej na Rynku w Opolu pojawią się takie gwiazdy jak m.in. Kamil Bednarek oraz Majka Jeżowska. W trakcie imprezy stolica województwa opolskiego będzie tętnić życiem – wokół sceny zorganizowane zostaną dla uczestników imprezy liczne atrakcje.

Piknikowa Strefa Edukacji pozwoli uczestnikom w każdym wieku w niecodzienny sposób rozwijać swoją wiedzę dotyczącą Funduszy Europejskich i województwa opolskiego. Najmłodsi będą mogli stworzyć kreatywne plakaty o tematyce europejskiej, własnoręcznie wykonać chustę w barwach flagi jednego z krajów europejskich, sprawdzić swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy i bezpieczeństwa na drodze, a także pokonać rodziców grając w Memory. Starsi uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić się w specjalnym quizie, pochwalić znajomością miejsc i inwestycji Opolszczyzny czy przetestować własną językową intuicję dopasowując do zwrotów języki, z których pochodzą.

W Strefie Rekreacji znajdą się przeróżne atrakcje zarówno dla ciała, jak i dla umysłu. Młodzi konstruktorzy będą mogli spróbować swoich sił w zawodach papierowych samolotów. Ci, którzy nie są fanami lotnictwa, a lubią manualne wyzwania znajdą coś dla siebie podczas warsztatów origami. Na stanowisku z grami planszowymi oraz podczas turnieju szachowego będzie trzeba nieco bardziej wytężyć umysł. Nie zabraknie również dmuchanych atrakcji, basenu z kulkami, malowania twarzy czy pokazu Ochotniczej Straży Pożarnej.

W Strefie Degustacji będzie można spróbować rozmaitych regionalnych przysmaków. Warto do niej zawitać, by przekonać się, jakie oryginalne wyroby można spotkać w okolicy.

Wszystkie strefy realizowane będą we współpracy z beneficjentami funduszy europejskich. Start o godz. 14.00!


Wstęp na wszystkie atrakcje Pikniku jest WOLNY.


 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku