strona główna

05.09.2012

Pierwszoklasiści 2012 - witamy!

Sześciuset czternastu uczniów rozpoczęło naukę w klasach pierwszych szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat kluczborski. - Wszystkim Wam życzę powodzenia, satysfakcjonujących wyników w nauce i zadowolenia z wybranego kierunku – mówi starosta Piotr Pośpiech (jako nastolatek uczęszczał do Liceum Ekonomicznego w dzisiejszym ZSP nr 1).

Podsumowując tegoroczny nabór, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 na brak chętnych nie narzekała między innymi klasa patronacka Peugeota. Wpływ na to miała prawdopodobnie skuteczna promocja kierunku w minionym roku szkolnym, w tym także przez samych uczniów. Skonstruowany przez jednego z nich, z pomocą kolegów, pojazd był przebojem tegorocznych Powiatowych Targów Edukacji i Pracy, zainteresowały się nim także media, w tym ogólnopolskie.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się dwa nowe kierunki nauczania: technik logistyk w Zespole Szkół Licealno – Technicznych oraz technik organizacji reklamy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

Pierwszoklasiści zaczynają nowy etap edukacji. Dla tych, którzy skończyli PG nr 1 wiele się nie zmieni. - Będziemy się uczyć praktycznie w tych samych klasach, z wieloma nauczycielami, którzy uczą w liceum mieliśmy zajęcia w gimnazjum, gdyż uczą na ogół w obu szkołach – mówi uczennica klasy I E LO w kluczborskim Zespole Szkół Ogólnokształcących.

To co zwykle niezmienne u wszystkich pierwszoklasistów to postanowienia związane z nowym etapem edukacji. Wielu planuje przyłożyć się do nauki bardziej niż w gimnazjum.

- Głównie z przedmiotów kierunkowych – mówi Patrycja Dziatkiewicz z klasy pierwszej społeczno - prawnej w ZSO. - Tym bardziej, że chcę w przyszłości studiować prawo.

Agatę Mączkę i Weronikę Nazarkiewicz z tej samej klasy cieszy to, że w szkole ponadgimnazjalnej w rozszerzonym zakresie będzie się uczyć tego co najbardziej potrzebne by zdać maturę i dostać się na wymarzone studia.

- Warto dodać, że w tym roku chętnych do Publicznego Gimnazjum nr 1, które należy do prowadzonego przez powiat ZSO, było więcej niż szacowano, dlatego zamiast planowanych czterech, powstało tam pięć oddziałów, co nas bardzo nas bardzo cieszy i jest potwierdzeniem wysokiego poziomu nauczania w tej szkole – dodaje Rozalia Słoniowska, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kluczborku.


 

Oprac. M. Kluf
 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku