strona główna

30.11.2012

Zróbmy „Paczkę dla dzieciaczka”
 

Mamy okazję zrobić dobry uczynek i umilić święta dzieciom niepełnosprawnym oraz z rodzin wielodzietnych z powiatu kluczborskiego. "Klub 8" z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku organizuje przedświąteczną zbiórkę upominków. Można je przynosić między innymi do sekretariatu Starostwa.

- Akcję organizujemy po raz drugi – informuje Mariola Sitnik z ZSO w Kluczborku, opiekun klubu. - Okazało się bowiem jak bardzo jest ona potrzebna. Jest wiele rodzin na naszym terenie, w których dzieci nie mogą liczyć na choćby najskromniejsze prezenty, gdyż wszystkie pieniądze ledwie wystarczają na codzienne życie, jak to jest na przykład w rodzinach wielodzietnych, albo na leczenie czy rehabilitację dzieci niepełnosprawnych lub cierpiących na poważne schorzenia. Trudno myśleć o ciekawym upominku, gdy brakuje na zrealizowanie recepty na leki czy po prostu na chleb.

Rodzin w takiej sytuacji Mariola Sitnik i jej podopieczni z ZSO w czasie ubiegłorocznej edycji „Paczki dla dzieciaczka” poznali więcej niż się spodziewali, dlatego decyzję o kontynuowaniu akcji podjęli bez wahania.

- Jak w tej znanej reklamie: wszystko można kupić kartą płatniczą, ale zaskoczone i uradowane miny tych obdarowanych dzieciaków były po prostu bezcenne, że o rodzicach nie wspomnę – mówi wzruszona Mariola Sitnik. - Tym bardziej, że wizyty Mikołajów z naszego klubu były dla nich niespodzianką.

Korzyści z akcji są obustronne. Dla rozwożących prezenty wolontariuszy także. Zwłaszcza tych, którzy mieli wcześniej problemy w szkole, spadała im samoocena, a dzięki „Paczce dla dzieciaczka” oni też dostali prezent – zastrzyk wiary w siebie i energię do działania, również w szkolnej ławce. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

- Sami jednak nie dalibyśmy sobie rady – podkreśla Mariola Sitnik. - Pomagali nam i pomagają wszyscy ludzie dobrej woli: sklepy, firmy, osoby prywatne, instytucje, a także urzędy. Za co im serdecznie dziękujemy!

Do akcji dołącza więc m.in. kluczborskie Starostwo.


- Informacja o zbiórce została przekazana pracownikom, a w sekretariacie będzie można zostawić upominki, gdzie mogą je przynosić także klienci Starostwa, mieszkańcy – mówi Adam Radom, sekretarz powiatu.

Upominki trafią do ponad 40 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 13 lat.

Co może być prezentem?

- zabawki (lalki, maskotki, klocki, puzzle i wszystko co może ucieszyć dzieci małe i większe)
- słodycze
- przybory szkolne
- książki, książeczki dla maluchów

 
- Oraz wszystko to co Państwa zdaniem może maluchy uszczęśliwić – dodaje Mariola Sitnik.

- Z góry wszystkim Państwu za radość tych dzieciaków już teraz z całego serca dziękuję!

Więcej informacji na temat akcji na plakatach oraz pod nr tel.: 606 209 245

 

  

 

 

Oprac. M. Kluf

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku