strona główna

16.01.2013

Powitali Nowy Rok
 

Ponad 160 osób wzięło udział w organizowanym z inicjatywy starosty kluczborskiego dorocznym spotkaniu noworocznym organizacji kombatanckich i emeryckich oraz organizacji je wspierających z powiatu kluczborskiego. – To dla nas bardzo ważne, że możemy w takim gronie wspólnie przywitać 2013. – mówili uczestnicy spotkania.

- Możemy tu poznać nowych ludzi, oderwać się od codziennych obowiązków, dlatego czekamy na tę imprezę– mówi Katarzyna Janeczek, która seniorką nie jest, nie ma nawet 40 lat, jest za to członkinią łączącego pokolenia zespołu śpiewaczego z Miechowej w gminie Byczyna i ma okazję po raz drugi, witać z seniorami Nowy Rok.

Iwona Krzycka z zespołu śpiewaczego przy Uniwersytecie III Wieku uważa, że organizowane przez starostwo noworoczne spotkania są szalenie miłe i budujące. – Ogromnym atutem jest atmosfera, dlatego zawsze cieszymy się z zaproszenia – zaznacza. – A ponieważ jesteśmy zespołem, który rzadko występuje przed szerszą publicznością, występ przed takim audytorium bardzo nas dowartościowuje – dodaje Maria Stańska, z tego samego zespołu.

Dla Ryszarda Haftkowskiego, który działa w kluczborskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów walorem noworocznych spotkań jest integracja ludzi z różnych środowisk i z różnych gmin, na co zwrócił w składanych uczestnikom życzeniach starosta kluczborski Piotr Pośpiech. Tradycyjnie do życzeń dołączył z modlitwą proboszcz parafii MBWW w Kluczborku ks. Janusz Dworzak.

Żelaznym punktem programu dorocznych spotkań jest koncert kolęd i pastorałek przygotowany na tę okazję przez działające przy organizacjach zespoły. Tak też było w tym roku.
- Poziom występów ze spotkania na spotkanie jest coraz wyższy - przyznaje Anatol Hrycyk, z zespołu Wrzos działającego przy Związku Emerytów w Wołczynie. – Mamy coraz ciekawsze występy, coraz ciekawsze, nowe opracowania tradycyjnych utworów, zespoły windują poziom - dodaje.

Organizatorem tegorocznego spotkania był Referat Promocji Powiatu, Turystyki i Kultury Starostwa Powiatowego w Kluczbork, a poprowadziła je tradycyjnie Barbara Żłobińska.

Organizacje z powiatu kluczborskiego, które wzięły w udział w spotkaniu to: Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych z gmin Wołczyn, Byczyna i Kluczbork, Związek Inwalidów Wojennych, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Związek Sybiraków, Polski Związek Głuchych, Polski Związek Niewidomych, Polski Związek Emerytów i Rencistów z gmin Kluczbork, Wołczyn, Byczyna, oraz koło z Bogacicy, Koło Gospodyń Wiejskich wsi Miechowa, Stowarzyszenie Uniwersytetu III Wieku, ZHR, Stowarzyszenie Kobietom Mammograf.


Oprac. M. Kluf
Fot. M.Kluf, P.Nowak

 

 

 

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku