strona główna

30.06.2014

Oto najlepsi z najlepszych 2013/2014

 

Podczas powiatowej uroczystości zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kluczborku poznaliśmy laureatów Stypendiów i Nagród Starosty Kluczborskiego.

Młodzież przygotowała znakomity występ wieńczący rok szkolny, temat edukacji traktując z przymrużeniem oka. A przebój
„Bo jak nie my to kto” w wykonaniu chóru „Fabryka Muzyki” wprowadził do szkolnej auli atmosferę wakacji. Był to program przygotowany pod opieką Dawida Bachryja nauczyciela ZSP nr 1 i dyrygenta chóru w jednym.

 Nagrody i Stypendia Starosty Kluczborskiego otrzymali uczniowie szkół prowadzonych przez powiat, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, odnieśli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, w rywalizacji sportowej i w przeglądach artystycznych. Oto oni:


W kategorii nauka nagrodę Starosty Kluczborskiego otrzymali:

Paweł Olek uczeń Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Uzyskał średnią ocen 4,8, wzorowe zachowanie, wyróżnia się wiedzą ekonomiczną, reprezentuje szkołę w zawodach i konkursach sportowych. Aktywnie działa na rzecz szkoły, także w szkolnym klubie europejskim. Uzyskał I miejsce w województwie w konkursie w ramach projektu „Syriusz zakłada firmę”.

Tomasz Skraba uczeń Technikum Nr 3 w ZSP nr 1. Uzyskał średnią ocen 4,8 i wzorowe zachowanie, bierze czynny udział
w zawodach sportowych. Tomek zdobył I miejsce w województwie w konkursie w ramach projektu „Syriusz zakłada firmę”.

Agnieszka Kukuła uczennica Technikum Nr 3 w ZSP nr 1. Uzyskała średnią ocen 4,9 oraz wzorowe zachowanie. Aktywnie działa na rzecz samorządu klasowego, w szkolnym klubie europejskim. Agnieszka zdobyła I miejsce w województwie
w konkursie w ramach projektu „Syriusz zakłada firmę”.

Piotr Petela uczeń Technikum Nr 3 w ZSP nr 1. Uzyskał średnią ocen 5,0 i wzorowe zachowanie. Zdobył I miejsce
w województwie w konkursie w ramach projektu „Syriusz zakłada firmę” oraz I miejsce w Konkursie wojewódzkim „Wiedzy
o funduszach europejskich”. Udział w projekcie edukacyjnym Euroscola i osiągnięcie wysokich wyników umożliwiło mu wyjazd do Strasburga i Brukseli w ramach współpracy z eurodeputowaną Parlamentu Europejskiego Danutą Jałowiecką.

Roksana Woźnik absolwentka Technikum Nr 3 w ZSP nr 1. Uzyskała wysoką średnią ocen – 5,12 i wzorowe zachowanie. Rozwija swoje pasje muzyczne śpiewając w szkolnym chórze – Fabryka Muzyki. Roksana została nagrodzona za zdobycie
I miejsca w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Antoni Pikuta absolwent Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza
w Kluczborku. Osiągnął średnią ocen 4,93 i wzorowe zachowanie. Uzyskał tytuł finalisty XIII Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzna Polszczyzna oraz laureata zdobywając 3 miejsce w XVI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego. Jest także uzdolniony matematycznie czego dowodem jest udział w drużynowych Dolnośląskich Meczach Matematycznych.

Karol Noga absolwent PG nr 1 w ZSO. Jego średnia ocen to 4,8 oraz wzorowe zachowanie. Karol uzyskał tytuł finalisty XIII Międzynarodowego Konkursu języka angielskiego Golden Owl. Podobnie jak Antoni wziął także udział w drużynowych Dolnośląskich Meczach Matematycznych.

Monika Neumann absolwentka I LO w ZSO. Uzyskała wysoką średnią ocen – 5,13 i wzorowe zachowanie. Jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów i charakteryzuje się uzdolnieniami językowymi i literackimi. Monika zdobyła II miejsce w finale wojewódzkim konkursu języka niemieckiego Deutsch Quiz NKJO Wrocław.

Joanna Kirsch absolwentka I LO w ZSO. Szkołę kończy ze średnią ocen 5,07 i wzorowym zachowaniem. Zajęła II miejsce
w województwie w konkursie Kangur Matematyczny w kategorii student.

Grzegorz Pregel uczeń II LO w Zespole Szkół Licealno - Technicznych w Kluczborku. Uzyskała bardzo wysoką średnią ocen – aż 5,56 i wzorowe zachowanie. Został laureatem zdobywając I miejsce w wojewódzkim konkursie z języka angielskiego „Pokaż nam język”.

Katarzyna Kamińska uczennicy II LO w ZSL-T Uzyskała średnią ocen 5,20 i wzorowe zachowanie. Zdobyła III miejsce
w wojewódzkim konkursie z języka angielskiego „Pokaż nam język” oraz I miejsce z konkursie rejonowym PCK. Kasia jest typem społecznika, zaangażowanego czynnie w życie klasy i szkoły. Uzdolniona w zakresie przedmiotów ścisłych.

  


W kategorii indywidualne osiągnięcia sportowe nagrodę Starosty otrzymali:

Roksana Czuchwicka uczennica PG nr 1. Roksana realizuje wszechstronne pasje sportowe, m.in. bierze udział w zawodach w piłce nożnej halowej czy piłce ręcznej. Zdobyła III miejsce w województwie w pływaniu stylem klasycznym na 50 m.

Maria Widera uczennica Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Kluczborku. Maria zdobyła I miejsce: w Wojewódzkim Turnieju Badmintona i w Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego oraz II miejsce w: biegu na 100 m i skoku w dal na Wojewódzkiej Spartakiadzie Lekkoatletycznej.

Kacper Sobczyk uczeń II LO w ZSL-T. Kacper zdobył wysoką lokatę – 1 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tenisa Stołowego
z okazji Święta Niepodległości oraz IV miejsce w Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym w tenisie stołowym.

Bartłomiej Maliszewski uczeń Technikum Nr 1 w ZSL-T. Jego pasją jest szermierka. Bartek zdobył wysokie miejsce
w Mistrzostwach Europy w szermierce GO-NOW One Europe One Fencing w kategorii szabla oraz 3 miejsce w Mistrzostwach Polski w szermierce GO-NOW.
 
W kategorii drużynowe osiągnięcia sportowe nagrodę Starosty Kluczborskiego otrzymała drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku w składzie:

Melania Stanossek,
Monika Głodzińska,
Oliwia Pacholak,
Agnieszka Pochłód,
Agata Tomaszczyk,
Justyna Łysiak,
Ewa Kopik,
Joanna Boduch,
Laura Łuszczyńska,
Ewa Synawa,
Emanuela Kołodziej,
Weronika Kitajewska

Dziewczyny zdobyły I miejsce i złoty medal w Mistrzostwach Wojewódzkich Młodziczek, I miejsce Mistrzostw Wojewódzkich Kadetek, II miejsce Mistrzostw Wojewódzkich Juniorek oraz uzyskały tytuł Mistrza Województwa Opolskiego w Gimnazjadzie.
 

 


W kategorii indywidualne osiągnięcia artystyczne nagrodę Starosty Kluczborskiego otrzymali:

Sylwia Rubin uczennica Technikum Nr 3 w ZSP nr 1 Sylwia wykazuje zdolności wokalne, aktywnie uczestniczy w życiu szkoły. Zdobyła II miejsce w wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Nysie.

Paulina Krzywokulska uczestniczka zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego
w Kluczborku. Paulina pasjonuje się grafiką, zgłębia techniki: linoryt, suchoryt, akwaforta i akwatinta. W ostatnim roku szkolnym zdobyła wyróżnienie na VII Biennale Plastycznym KOT oraz wyróżnienie w III Międzynarodowym Konkursie dla dzieci i Młodzieży.

Anna Zadworna uczestniczka zajęć plastycznych w MDK. Pasjonatka malarstwa, rysunku i grafiki, projektantka tutoriali do stron internetowych. Ania zdobyła nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Sztuk Plastycznych.

Zofia Wydra uczestniczka zajęć plastycznych w MDK. Zosia lubi malarstwo i techniki mieszane. Jej prace zdobyły wyróżnienia w XXII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Witaj gwiazdko złota” i w IX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Pracowite pszczoły dają miód, które potem szlachci pańskie stoły” a także otrzymała nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Sport w wyobraźni ucznia”.

Anna Wancel uczestniczka zajęć plastycznych w MDK. Ania pasjonuje się pejzażami i tematyką przyrodniczą. Zdobyła wyróżnienie w VX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna-Boże Narodzenie, Nowy Rok” oraz w IX Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Pracowite pszczoły dają miód, które potem szlachci pańskie stoły” a także otrzymała nagrodę w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Sport w wyobraźni ucznia”.

Kamila Patyk uczestniczka zajęć plastycznych w MDK. Chętnie podejmuje techniki malarskie i rysunkowe oraz doskonale radzi sobie z technikami graficznymi płaskimi. Kamila zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „W świecie Kornela Makuszyńskiego”.

Julia Dziamarska
uczennica I LO w ZSO. Julia wyróżnia się uzdolnieniami recytatorskimi – zajęła II miejsce w województwie
w Turnieju Recytatorskim o Buławę Hetmańską i I miejsce w diecezjalnym konkursie recytatorskim „W hołdzie Janowi Pawłowi II”.
 


 


Stypendia Starosty Kluczborskiego za osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014 otrzymali:

Justyna Zalwert - absolwentka I LO w ZSO Uzyskała średnią ocen 5,20 i wzorowe zachowanie. Wyjątkowo uzdolniona w zakresie biologii i chemii. Justyna zdobyła I miejsce w XX Opolskim Turnieju Chemicznym oraz uzyskała tytuł laureata etapu wojewódzkiego XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej a także tytuł finalisty centralnego etapu tej olimpiady.

Hanna Kuliga - absolwentka PG nr 1. Jej średnia ocen to 5,13 i wzorowe zachowanie. Hania uzyskała tytuł finalisty: Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla gimnazjum oraz Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego Golden Owl. Ponadto rozwija swoje pasje sportowe biorąc udział w zawodach sportowych drużynowych w piłce ręcznej i nożnej.

Adrian Kachel - absolwent Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 w ZSP nr 2. Uzyskał średnią ocen 4,66 oraz bardzo dobre zachowanie. Adrian jest finalistą wojewódzkiego turnieju matematycznego dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych województwa opolskiego.

Brigitte Babik – absolwentka Technikum Nr 3 w ZSP nr 1 Uzyskała średnią ocen 5,38 oraz wzorowe zachowanie. Zajęła IV miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Potyczki księgowe”. Poza tym aktywnie uczestniczy w życiu szkoły i pracowała w szkolnym klubie europejskim.

 
Zakończenie roku było też okazją do przekazania gratulacji i podziękowań laureatce XX finału Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Tegoroczną laureatką XX edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu wspaniałych” została Paulina Zaremba – uczennica II klasy I LO w ZSO.

Starosta przekazał laureatce symboliczną nagrodę ufundowaną przez Prezydenta RP pana Bronisława Komorowskiego – wieczne pióro z autografem prezydenta a także list gratulacyjny wraz z upominkiem w swoim imieniu.

 

więcej o sukcesie Pauliny»

 

 


Na uroczystości zakończenia roku ogłoszono też wynik konkursu na najlepsze stoisko tegorocznych Powiatowych Targów Edukacji. Zwyciężył Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku.

 


 

 

 

 

 


Oprac. M.Kluf

 

 

 
 

 

 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku