strona główna

27.06.2016

Kto był najlepszy w 2015/2016?

 

Przedstawiamy laureatów Nagród i Stypendiów Starosty za osiągnięcia w minionym roku szkolnym. Otrzymało je prawie 70 uczniów ze szkół prowadzonych przez nasz powiat, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 – CKU w Kluczborku.

Nagrody i stypendia najlepszym w nauce oraz laureatom olimpiad i konkursów przedmiotowych, zwycięzcom rywalizacji sportowych i przeglądów artystycznych w minionym roku szkolnym wręczali: starosta Piotr Pośpiech i członek Zarządu Powiatu Jakub Goliński.

Przy okazji można się było dowiedzieć w jakich konkursach brali udział zaproszeni goście. Starosta na przykład jako licealista startował w olimpiadzie ekonomicznej i konkursie krasomówczym. - Jedno i drugie przydaje mi się teraz w pracy – żartował.
- Ogromnie się cieszę, że mamy tylu laureatów z tak znakomitymi wynikami – mówi starosta. - Wasze sukcesy oprócz tego, że dostarczają satysfakcji Wam samym, Waszym Rodzicom i Nauczycielom, mają duży wpływ na pozytywny wizerunek prowadzonych przez nasz powiat szkół. Gratuluję tegorocznych sukcesów i życzę kolejnych - Wam i wszystkim, którzy Was wspierali. Listy gratulacyjne odebrali również rodzice lub opiekunowie naszych laureatów.
 


A oto Laureaci Nagród Starosty Kluczborskiego:

w kategorii NAUKA:


Daniel Fichte - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Uzyskał średnią ocen – 4,9. Daniel wyróżnia się zdolnościami językowymi. Zdobył tytuł finalisty w XXXIX „Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Niemieckiego”. Brał również udział w „VI Wielkim Wojewódzkim Dyktandzie Języka Niemieckiego”.

Hubert Jaszczyszyn - uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Uzyskał średnią ocen – 5,25. Zajął III miejsce w kategorii uczniów klas I w konkursie Kangur Matematyczny na szczeblu wojewódzkim.

Julia Dobrzańska - uczennica PG nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Średnia ocen – 5,4. Julia uzyskała tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Opolu.

Paulina Błyszczek - absolwentka PG nr 1 w ZSO. Uzyskała wysoką średnią ocen – 5,2. Jej domeną jest fizyka. Zdobyła tytuł finalistki w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym dla uczniów gimnazjum, organizowanym przez Kuratorium oświaty w Opolu.

Dominika Krynicka - uczennica Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1. Uzyskała średnią ocen – 5,0 i zajęła I miejsce w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Agnieszka Cebula - absolwentka Technikum nr 3 w ZSP nr 1. Jej średnia ocen to: 4,88. Agnieszka zajęła II miejsce w VI edycji konkursu „Licencja na biznes” na etapie wojewódzkim.

Patrycja Marud - absolwentka Technikum nr 3 w ZSP nr 1. Uzyskała średnią: 4,84. W finale VII Wojewódzkiego Konkursu „Potyczki księgowe” uplasowała się na IV miejscu.

Piotr Petela - absolwent Technikum Nr 3 w ZSP nr 1. Średnia ocen – 5,24. Piotr zdobył II miejsce na etapie wojewódzkim w VI edycji konkursu „Licencja na biznes”.

Ewa Stefaniszyn - uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Licealno-Technicznych. Jej średnia: 4,87. Ewa zdobyła wysokie II miejsce w województwie opolskim i II w kraju w konkursie English Ace w kategorii klas drugich.

Kamil Knopik - uczeń Technikum nr 2 w ZSP nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego. W minionym roku szkolnym zdobył średnią ocen - 4,86 i tytuł finalisty na szczeblu wojewódzkim w III edycji opolskiej kampanii edukacyjnej „Przyhamuj życie przed Tobą”.

Adam Głomb - uczeń Technikum nr 2 w ZSP nr 2. Zakończył rok ze średnią ocen - 5,21 i tytułem finalisty w III edycji opolskiej kampanii edukacyjnej „Przyhamuj życie przed Tobą” na etapie wojewódzkim.


W kategorii INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE nagrodę Starosty otrzymują:

 


Piotr Domański
- absolwent Gimnazjum w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Kluczborku. W XXI Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego w kategorii „chłopcy starsi” Piotr zdobył I miejsce.

Maria Widera - absolwentka Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Kluczborku. Maria zdobyła I miejsce: w XXI Wojewódzkim Turnieju Stołowego oraz I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Badmintona.

Agata Martyniszyn - absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Licealno- technicznych w Kluczborku. Uzyskała średnia ocen - 5,0 oraz wzorowe zachowanie. Uzyskała II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Ponadgimnazjalnych.

W kategorii DRUŻYNOWE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

 


1. Drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku w składzie:

Melania Stanossek
Monika Głodzińska
Oliwia Pacholak
Agnieszka Pochłód
Agata Tomaszczyk
Joanna Boduch
Weronika Kitajewska
Ewa Kopik
Emanuela Kołodziej
Laura Łuszczyńska
Ewelina Protaś

Dziewczyny zdobyły I miejsce w III. Mistrzostwach Województwa Opolskiego w piłce siatkowej. W kategorii Juniorek, Kadetek oraz I miejsce na Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej „Licealiada”.

 

2. Drużyna Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Kluczborku w składzie:
Patryk Widera
Rafał Hołuj
Krzysztof Hołuj
Piotr Domański
Dawid Mikulski
Martin Adamczyk
Kamil Wolny
Kamil Dziewulski

Drużyna chłopców zdobyła I miejsce w VIII Wojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców w kategorii Gimnazjum oraz I miejsce w tym samym turnieju, w kategorii Szkoła Zawodowa.

 

3. Drużyna Zespołu Szkół Licealno- Technicznych w Kluczborku w składzie:
Kacper Sobczyk
Filip Witczak

Chłopcy zajęli II miejsce na Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, w finale Mistrzostw Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w drużynowym tenisie stołowym.


W kategorii INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE:


 

Aleksandra Żywicka - uczennica PG nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Ola zdobyła I nagrodę w międzynarodowym biennale na małą formę graficzną „Świat starej fotografii” i II miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Węglem.

Aleksandra Pawlik - uczennica Gimnazjum w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Kluczborku. Zajęła II miejsce w III Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Las Wokół Nas”, I miejsce w Powiatowym Konkursie „Bóg się rodzi, moc truchleje” oraz I miejsce w powiecie w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „W trosce o nasze bezpieczeństwo”. Ponadto została wyróżniona w II Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Polskie Bajanie” oraz w Wojewódzkim Konkursie Kartek Świątecznych Wielkanocnych.

Monika Bodenszac - uczennica Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym. Monika zajęła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Taką Cię kocham moja Polsko”, II miejsce w Wojewódzkim Konkursie „e-portfolio” oraz I miejsce w III Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Las Wokół Nas”.

Karolina Urban - uczennica Technikum nr 3 w ZSP nr 1. Karolina zdobyła tytuł finalistki
w Konkursie Recytatorskim w języku niemieckim „Młodzież recytuje poezję” na szczeblu wojewódzkim oraz II miejsce w województwie dolnośląskim i opolskim w konkursie teatralno- językowym „Pokaż Język: Odkryj Szekspira”.

Rafał Śliwka - uczeń Technikum nr 3 w ZSP nr 1. Zdobył tytuł finalisty w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „FOT-ON”, III miejsce w konkursie „Piąty Dzień Stworzenia Świata” XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Motywy Biblijne w Malarstwie” oraz II miejsce w województwie dolnośląskim i opolskim w konkursie teatralno- językowym „Pokaż Język: Odkryj Szekspira”.

Kornela Łęgowa - uczestniczka prowadzonego przez Magdę Durecką Studia Piosenki w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku. Kornela zajęła II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu w Strudze i zdobyła srebrny medal na XXV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca - Majowa Nutka w Częstochowie.

Aleksandra Urbańska - uczestniczka Studia Piosenki w MDK. Ola zdobyła brązowy medal na XXV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca - Majowa Nutka w Częstochowie, zajęła III miejsce w X Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Kluczborskie Trele” oraz I miejsce w XIX Gali Piosenki w Byczynie. Została też wyróżniona na XIV Międzynarodowym Konkursie „Pro Bohemia 2016”.

w kategorii PROMOCJA POWIATU KLUCZBORSKIEGO:

 


Karolina Gajewska - uczennica PG nr1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących za uzyskanie II miejsca w kumite w X Otwartych Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Karate Tradycyjnym, II miejsca w Międzynarodowym Turnieju dla Dzieci i Młodzieży w Karate Tradycyjnym „Wratislavia Cup 2016” oraz za zajęcie III miejsca w eliminacjach wojewódzkich w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Anna Zalwert - absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w ZSO. Anna zdobyła I nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatralnym Proscenium za rolę Osy Mariki w spektaklu „Blee”

Patryk Widera - uczeń Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym. Patryk zdobył I miejsce w wojewódzkim finale Konkursu „e-Portfolio” w Opolu, II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Gier Logicznych w Leśnicy, III miejsce w Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego oraz I Miejsce w XX Wojewódzkim Konkursie Historycznym w Nysie „Polska za Pierwszych Piastów”.
 


Drużyna z Zespołu Szkół Licealno- Technicznych w Kluczborku w składzie:
Jacek Karoń
Rafał Błaszczyszyn
Kacper Banasiewicz

Drużyna chłopaków rywalizowała z 11 drużynami z całego województwa na Wojewódzkich Zawodach Sportowo - Obronnych „Sprawni jak Żołnierze”, plasując się na II miejscu. Rywali pokonali w następujących konkurencjach: test sprawnościowy, rzut granatem, bieg na orientację, pierwsza pomoc przedmedyczna oraz strzelanie z karabinku sportowego.

 

 

Drużyna piłkarzy z Zespołu Szkół Licealno- Technicznych w Kluczborku w składzie:
Dominik Pelc
Kamil Babiarz
Dawid Perużyński
Jarosław Szoprun
Michał Wasser
Szymon Witos
Jakub Skoczylas
Patryk Fuks
Nicolas Cendal
Miłosz Reisch
Krzysztof Żabirek
Mateusz Szymała
Dominik Mikołajewski
Tomasz Goliński
Miłosz Michalewski
Karol Semeres

Reprezentacja ZSL-T w piłce nożnej rozpoczynając rywalizację od zwycięstwa
w Mistrzostwach Powiatu Kluczborskiego pięła się coraz wyżej po kolejnych szczeblach zawodów sportowych docierając aż do Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, gdzie w Finale Mistrzostw Województwa w Piłce Nożnej zajęli II miejsce.


Za duże zaangażowanie w życie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, osiągnięcia sportowe i artystyczne Nagrody Starosty Kluczborskiego otrzymali:

 


Martina Wodara - aktywnie uczestniczy w życiu szkoły i klasy, działa przy planowaniu i przygotowywaniu wycieczek oraz organizacji uroczystości klasowych. Angażuje się ośrodkowe akcje charytatywne. Bierze udział w konkurach plastycznych i recytatorskich.

Jacek Kardas - charakteryzuje się wysoką kulturą osobistą, przez co jest wzorem dla kolegów, wzorowo wypełnia obowiązki szkolne, angażuje się w życie Ośrodka
i bierze czynny udział w akcjach społecznych. Chętnie uczestniczy w wojewódzkich konkurach plastycznych. W tym roku szkolnym uzyskał I miejsce zespołowo w II Wojewódzkich Warsztatach Przyrodniczych „Jestem bezpieczny”.

Adrian Szynklarz - uczestniczy w życiu ośrodka występując w szkolnych programach artystycznych, jako aktor, recytator i wokalista. Reprezentował ośrodek podczas wojewódzkiego konkursu recytatorskiego „Słowem malowane górskie opowieści” oraz w konkursie „Uczeń na Medal”. Chętnie bierze udział w konkursach plastycznych; np.: „Kartka Świąteczna Bożonarodzeniowa”.

Adriana Wodara - jest uczennicą sumienną i bardzo pracowitą. Reprezentowała klasę
i szkołę w wojewódzkim Konkursie „Las Wokół Nas”. Występuje w szkolnych przedstawieniach i aktywnie uczestniczy przy realizacji szkolnych projektów. Angażuje się też w akcje charytatywne i ekologiczne.

Stypendia Starosty Kluczborskiego za osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016 otrzymali:

 

Za szczególne osiągnięcia w nauce:

Paulina Pietkun - absolwentka I LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Zdobyła średnią ocen – 5,22 i ponownie została finalistką etapu centralnego XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.

Samuel Jung - absolwent I LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Uzyskał wysoką średnią ocen – 5,44. Samuel jest wybitnie uzdolniony w dziedzinie biologii. Otrzymał tytuł Laureata etapu okręgowego XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej i zakwalifikował się do etapu centralnego. Na szczeblu ogólnopolskim XLV Olimpiady Biologicznej uzyskał wysokie 8 miejsce.

Paweł Cirko - uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 w ZSO. Jego średnia ocen to: 5,0. Domeną Pawła jest matematyka. Zdobył tytuł finalisty Mistrzostw Polski w Grach matematycznych, II miejsce w wojewódzkim konkursie Kangur Matematyczny oraz otrzymał tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu matematycznego. Jako uczeń I klasy gimnazjum był opanował materiał z 3 lat i lepszy od starszych kolegów.

Tomasz Penczok - uczeń Technikum nr 1 w Zespole Szkół Licealno- Technicznych
w Kluczborku. Średnia ocen – 5,07. Tomasz zdobył II miejsce na szczeblu wojewódzkim w II edycji konkursu „Maks Matematyczny” kwalifikując się to etapu krajowego, gdzie uzyskał wysoką notę.

Jessica Gerlic - uczennica Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Zdobyła średnią ocen – 5,1 i tytuł finalistki w XXIII Wojewódzkim Turnieju Matematycznym dla Uczniów Zasadniczych Szkół Zawodowych oraz drużynowo tytuł laureata finału Wojewódzkiej Olimpiady Matematycznej.

Piotr Petela absolwent Technikum nr 3 w ZSP nr 1. Średnia ocen – 5,24. Posiada uzdolnienia z przedmiotów ekonomicznych, co potwierdził uzyskując tytuł finalisty w wojewódzkim etapie konkursu z zakresu przedsiębiorczości „Licencja na biznes”

Wiktor Malinowski - uczeń Technikum nr 2 w ZSP nr 2. Zdobył w minionym roku szkolnym średnią ocen - 5,0 i tytuł finalisty w IV Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego M@TANDO.

Dominika Krynicka - uczennica technikum nr 3 w ZSP nr 1. Uzyskała średnią ocen - 5,0 i wzorowe zachowanie. Dominika zwyciężyła w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” awansując do etapu wojewódzkiego, gdzie zdobyła I miejsce.

Rafał Cichocki - uczeń Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 - Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku. Średnia ocen – 5,0. Rafał zdobył tytuł finalisty IV Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego M@TANDO.

I za szczególne osiągnięcia artystyczne:

Justyna Zalejska - uczennica II LO w Zespole Szkół Licealno-Technicznych. Jej średnia ocen to 5,0. Justyna zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Myśli i rozważania Stefana Kardynała Wyszyńskiego o rodzinie - w obiektywie młodego pokolenia” w kategorii szkoły ponadgimnazjalne.

Rafał Śliwka - uczeń Technikum nr 3 w ZSP nr 1. Zdobył wysoką średnią ocen – 5,4 oraz tytuł finalisty w VIII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „FOT-ON”, III miejsce w XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Motywy Biblijne w Malarstwie” oraz II miejsce w województwie dolnośląskim i opolskim w konkursie teatralno- językowym „Pokaż Język: Odkryj Szekspira”.

Marek Jarząb, koordynator sportu szkolnego w naszym powiecie nagrodził pucharami szkoły, biorące udział w corocznych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej "Licealiada". Tegorocznym zwycięzcą został Zespół Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku.

W wakacyjną atmosferę wprowadziły wszystkich występy uczniów ZSP nr 2: Nikoli Malec, wokalistki o niesamowitym głosie i związanych ze szkołą tancerzy z wołczyńskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Modrzewiacy”.

 

 

 


 

Oprac. M. Kluf, M. Szemińska
Fot. M. Szemińska

 

 

 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku