strona główna

26.06.2017

Starosta nagrodził najlepszych uczniów

 

Poznajcie zdobywców stypendiów, nagród i wyróżnień starosty kluczborskiego, przyznawanych najlepszym uczniom czterech szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat. W tym roku gospodarzem uroczystości wręczenia był Zespół Szkół Ogólnokształcących.

 

Laureatów stypendiów, nagród i wyróżnień wyłoniła - jak co roku – komisja. Przypomnijmy, że nagrody są przyznawane
w sześciu kategoriach: nauka, indywidualne osiągnięcia sportowe, drużynowe osiągnięcia sportowe, indywidualne osiągnięcia artystyczne, promocja powiatu oraz nagroda dla uczniów zespołu edukacyjno-terapeutycznego ośrodka szkolno-wychowawczego w Kluczborku.

- Co roku odczuwam autentyczną satysfakcję z tego spotkania z elitą naszych szkół, bo tak śmiało mogę nazwać najlepszych
w nauce, sporcie czy dziedzinach artystycznych
– mówi starosta Piotr Pośpiech. - Szczególnie, że te wyniki i sukcesy
w konkursach, turniejach robią wrażenie i przekładają się na pozytywna opinię o szkołach prowadzonych przez powiat,
o nauczycielach i opiekunach z tych szkół, a w efekcie o powiecie. Toteż wszystkim Laureatom i Wyróżnionym, ich Rodzicom, Wychowawcom i Nauczycielom dziękuję i gratuluję.


Nagrody wręczyli starosta Piotr Pośpiech i członek Zarządu Powiatu Jakub Goliński, któremu bezpośrednio podlega oświata.

A oto nagrodzeni:

- w kategorii NAUKA:

 • Leszek Błażewski, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku. Uzyskał wysoką średnią ocen – 5,44 i wzorowe zachowanie. Tegorocznym sukcesem Leszka jest udział
  w finale ogólnopolskim XVII edycji konkursu lingwistycznego „Pokaż nam język” w kategorii języka niemieckiego.
  W półfinale tego konkursu zdobył tytułu Laureata.

 • Daniel Fichte, uczeń I LO w ZSO. Uzyskał średnią ocen – 5,2 i wzorowe zachowanie. Daniel brał udział w XXXII Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej i uzyskał tytuł Finalisty na etapie centralnym.

 • Agnieszka Nazarkiewicz, absolwentka Publicznego Gimnazjum Nr 1 w ZSO. W bieżącym roku szkolnym osiągnęła wysoką średnią ocen - 5,2 oraz wzorowe zachowanie. Agnieszka w krajowym finale Konkursu Wiedzy Olimpijskiej
  "Na Olimpijskim Szlaku" zajęła II miejsce. Innym jej sukcesem jest zajęcie III miejsca w krajowym finale 40-tych Mistrzostw Polski Kibiców Sportowych.

 • Ewa Stefaniszyn, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku. Uzyskała średnią ocen - 4,94 i wzorowe zachowanie. Ewa zdobyła I miejsce w województwie opolskim i również
  I miejsce w kraju w konkursie z języka angielskiego (English High Lier).

 • Kinga Gutowska, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku. Otrzymała wysoką średnią ocen – 5,11 oraz wzorowe zachowanie. Zajęła III miejsce w kraju w I edycji konkursu MOGALO „Rozumiem”.

 • Pavel Kirylau, uczeń Technikum Nr 1 w ZSL-T. Osiągnął średnią ocen 4,8 oraz wzorowe zachowanie. Zajął II miejsce
  w województwie opolskim w Konkursie MOGALO „Maks Matematyczny”, natomiast 29 w kraju.

 • Piotr Żurawka, uczeń Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 – CKU w Kluczborku. W bieżącym roku szkolnym otrzymał wysoką średnią ocen – 5,12 oraz wzorową ocenę z zachowania. Jest Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Elektrycznej.

 • Kamil Żurak, uczeń Technikum Nr 2 w ZSP nr 2. Kamil uzyskał wysoką średnią ocen – 5,38 oraz wzorowe zachowanie. Jest Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Elektrycznej.

 • Katarzyna Smyrek, uczennica Technikum Nr 3 w ZSP nr 1. Katarzyna otrzymała średnią ocen - 4,82 i wyróżnia się wzorowym zachowaniem. Reprezentowała szkołę w konkursie „Mam wizję – mam plan”, na etapie wojewódzkim uzyskała tytuł Finalisty.

 • Wiktoria Hadryś, uczennica Technikum Nr 3 w ZSP nr 1. Uzyskała średnią ocen – 4,82 i wzorowe zachowanie. Reprezentowała szkołę w konkursie „Desing Thinking”, w ramach Projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2. Na etapie wojewódzkim zdobyła tytuł Finalisty.

 • Marlena Luterek, uczennica Technikum Nr 3 w ZSP nr 1. Uzyskała średnią ocen – 4,83 i wzorowe zachowanie. Także reprezentowała szkołę w konkursie „Desing Thinking”, w ramach Projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2.” i na etapie wojewódzkim zdobyła tytuł Finalisty.

 • Aleksandra Helios, absolwentka Technikum Nr 3 w ZSP nr 1. W bieżącym roku szkolnym uzyskała bardzo wysoką średnią ocen – 5,73 i wzorowe zachowanie. Aleksandra zajęła I miejsce na szczeblu wojewódzkim w konkursie „Moja droga do kariery”.

 • Samanta Woźnik, uczennica Technikum Nr 3 w ZSP nr 1. Uzyskała wysoką średnią ocen – 5,0 i wzorowe zachowanie. Samanta zajęła IV miejsce na etapie wojewódzkim w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej.

 • Agnieszka Widera, uczennica Gimnazjum w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Konopnickiej w Kluczborku. Otrzymała średnią ocen - 4,8 oraz bardzo dobre zachowanie. Agnieszka posiada 100 % frekwencję na zajęciach szkolnych. W bieżącym roku szkolnym uzyskała tytuł „Najlepszego sportowca Ośrodka”. Odniosła wiele sukcesów sportowych, m.in.: I miejsce w Wojewódzkiej Spartakiadzie w Lekkiej Atletyce w rzucie piłeczką palantową, I miejsce
  w Wojewódzkim Turnieju „Dwa Ognie” oraz II miejsce w Wojewódzkim Turnieju Unihokeja.

 • Igor Cieśla, uczeń szkoły podstawowej nr 6 w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Igor wykazał się szczególnymi osiągnięciami w nauce. Uzyskał średnią ocen – 5,0 oraz wzorowe zachowanie. Brał udział w Wojewódzkiej Olimpiadzie Języka Angielskiego, gdzie zdobył I miejsce.

 

- w kategorii INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

 • Krzysztof Hołuj, uczeń Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Kluczborku.
  W Wojewódzkim Turnieju w Badmintona w kategorii „chłopcy starsi” zdobył I miejsce. Natomiast w Wojewódzkiej Spartakiadzie w Lekkiej Atletyce zdobył I miejsce w rzycie piłeczką palantową i III miejsce w biegu na 100 m.

 • Daria Kołodziej, uczennica Technikum nr 3 w ZSP nr 1. Na Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Lekkiej Atletyce zdobyła I miejsce w rzucie dyskiem oraz w konkurencji pchnięcia kulą.

 • Patryk Świerczek, uczeń II LO w ZSL-T. Patryk zdobył II miejsca w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej
  w Lekkiej Atletyce „LICEALIADA” w skoku w dal.

 • Natalia Brzęczek, uczennica II LO w ZSL-T. Natalia osiągnęła bardzo wysoką średnią ocen – 5,56 i wzorową ocenę
  z zachowania. Posiada wysokie osiągnięcia sportowe w tenisie stołowym.

 • Jerzy Baldy, uczeń I LO w ZSL-T. Jest zdobywcą I miejsca w Ogólnopolskich Zawodach Łuczniczych.

 • Zuzanna Pecyna, uczennica I LO w ZSO. Osiąga spektakularne sukcesy w tańcu, m.in. II m-ce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca „Flamenco 2017”.- w kategorii DRUŻYNOWE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

 • Drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku w składzie:
  - Agnieszka Bobowska
  - Michalina Czerska
  - Agnieszka Krasuska

  Tegorocznym sukcesem dziewcząt jest zdobycie III miejsca w wojewódzkich zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze 2017”

 • Drużyna Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Kluczborku w składzie:
  - Rafał Hołuj
  - Krzysztof Hołuj
  - Piotr Domański
  - Dawid Mikulski
  - Artur Cichowicz
  - Tomasz Szproch
  - Jan Paturej

  Reprezentacja Ośrodka zdobyła m.in.: I miejsce w Mistrzostwach Województwa Opolskiego Piłki Nożnej Chłopców w kategorii juniorów, I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców w kategorii Gimnazjum, I miejsce w Wojewódzkiej Spartakiadzie w Lekkiej Atletyce w sztafecie 4x100 m. oraz I miejsce w Wojewódzkim Turnieju „Dwa Ognie”.

 • Drużyna Zespołu Szkół Licealno- Technicznych w Kluczborku w składzie:
  - Albin Sobczyk
  - Tobiasz Sobczyk
  - Filip Witczak

  Chłopcy zajęli II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym, w finale Mistrzostw Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych
  w drużynowym tenisie stołowym.

 

- w kategorii INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE:

 • Dawid Krzemiński, uczeń Gimnazjum w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym. Chętnie bierze udział w konkursach plastycznych. Jest laureatem na szczeblu wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „25 lat PSP -Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”.

 • Robert Freier, uczeń Gimnazjum w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym. Przejawia duże zdolności plastyczne i z ogromnym zaangażowaniem bierze udział w różnych konkursach plastycznych. W bieżącym roku szkolnym zdobył m.in. II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja rodzina w kolorach tęczy”.

 • Mateusz Gędek, uczestnik zajęć wokalnych Studia Piosenki w Młodzieżowym Domu Kultury im. Stanisława Wyspiańskiego w Kluczborku. Mateusz posiada na swoim koncie ogromne osiągnięcia, m.in. I miejsce na V Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów „Złote Talenty w Złotej Pradze”, III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Natomiast na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca – Majowa Nutka w Częstochowie otrzymał Złotą Nutkę.

 • Igor Paluszczak, uczestnik koła nauki gry na keyboardzie w Młodzieżowym Domu Kultury. Gra na keyboardzie jest pasją Igora. W bieżącym roku szkolnym zdobył m.in. II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Keyboardowym, I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Młodych Keyboardzistów oraz Kwalifikacje do Ogólnopolskiego Konkursu Gry na Instrumentach Elektronicznych dla Dzieci i Młodzieży "PRELUDIUM 2017".

 

- w kategorii PROMOCJA POWIATU KLUCZBORSKIEGO:

 • Karolina Gajewska, absolwentka Publicznego Gimnazjum Nr 1 w ZSO im. Adama Mickiewicza w Kluczborku. Jest finalistką na szczeblu centralnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” na szczeblu wojewódzkim (I miejsce). Karolina posiada także spektakularne osiągnięcia w karate, m.in. w XI Otwartych Mistrzostwach Województwa Opolskiego w karate tradycyjnym zdobyła I miejsce w kumite indywidualnym i I miejsce
  w kata indywidualne oraz I miejsce w Międzynarodowym Turnieju dla Dzieci i Młodzieży w Karate Tradycyjnym „Wratislavia Cup”. Dzięki swoim sukcesom, Karolina promuje zarówno swoją szkołę jak i Powiat Kluczborski.

 • Michał Sarna, absolwent I LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Jego pasją jest sport. Posiada ogromną wiedzę
  z teorii sportu, co przedkłada się na kilkuletnie już sukcesy sportowe. W ostatnim roku szkolnym Michał zajął I miejsce w krajowym finale 40-tych Mistrzostw Polski Kibiców Sportowych oraz III miejsce w krajowym finale konkursu „Na Olimpijskim Szlaku”. Dzięki swojej pasji wraz z kluczborskimi mistrzami promuje powiat szeroko poza granicami województwa.

 • Patryk Widera, uczeń Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym. Patryk reprezentował Powiat Kluczborski w Ogólnopolskim Konkursie plastycznym „Moja rodzina w kolorach świata”. Posiada także, osiągnięcia indywidualne sportowe. Uzyskał I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej chłopców oraz
  w Wojewódzkiej Spartakiadzie w Lekkiej Atletyce zdobył I miejsce w skoku w dal i I miejsce w sztafecie 4x100m.
  Patryk reprezentował także Ośrodek podczas panelu dyskusyjnego w Kinie Bajka. Uczestniczył także w tworzeniu
  i realizacji programu artystycznego „Filmowa podróż za jeden uśmiech”.

 • Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2– Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku w składzie:
  - Kamil Żurak
  - Sebastian Bałajewicz
  - Piotr Żurawka
  - Damian Otte
  - Dawid Przybylski

  Uczniowie techniku elektrycznego reprezentowali powiat i drużynowa uzyskali I miejsce w finale wojewódzkiego konkursu w ramach projektu „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy 2”. Uzyskali tytuł finalisty wśród multidyscyplinarnych wojewódzkich zespołów uczniowskich Design Thinking.
   

 • Drużyna Zespołu Szkół Licealno- Technicznych w Kluczborku w składzie:
  - Wiktoria Żok
  - Kinga Wacławczyk
  - Gabriela Hanisz

  Drużyna reprezentowały szkołę w wojewódzkich zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze 2017”. Rywalizując z najlepszymi drużynami województwa opolskiego, zdobyły II miejsce w województwie.

- w kategorii za duże zaangażowanie w życie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, osiągnięcia sportowe i artystyczne oraz wysoką kulturę osobistą nagrodę Starosty Kluczborskiego otrzymali:

 • Martina Wodara - aktywnie uczestniczy w życiu szkoły i klasy. Jest przewodniczącą Samorządu klasowego i z pomocą wychowawcy organizuje życie klasowe, aktywnie działa przy planowaniu i przygotowywaniu wycieczek oraz organizacji uroczystości klasowych. Angażuje się ośrodkowe akcje charytatywne. Bierze udział w konkurach plastycznych, sportowych i innych, m.in.: w konkursie plastycznym „Las wokół Nas” czy „Wiosna w Kadłubie”. W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Twórczość Ludwika Jerzego Kerna” zdobyła II miejsce.

 • Jacek Kardas - charakteryzuje się wysoką kulturą osobistą, przez co jest wzorem dla kolegów. Wzorowo wypełnia obowiązki szkolne, angażuje się w życie Ośrodka i bierze czynny udział w akcjach społecznych. Chętnie uczestniczy
  w konkurach plastycznych – efektem jego pracy są nagrody i wyróżnienia, m.in. II miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Kartek Światecznych- Bożonarodzeniowych”, III miejsce w Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „moja rodzina
  w kolorach świata”.

 • Mikołaj Targosz - jest uczniem bardzo sumiennym, niezwykle uczynnym i pracowitym. Na miarę swoich możliwości jest zawsze aktywny i chętny do udziału w przedstawieniach szkolnych i klasowych, tj. „Witajcie w Smerfolandii”, „To co
  w życiu najważniejsze”, „Podróż za jeden uśmiech”. Mikołaj z dużym zaangażowaniem bierze udział w konkursach, przede wszystkim recytatorskich, w III Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Słowem malowane - górskie opowieści”, gdzie zajął I miejsce.

 

Przyznano również wyróżnienia:
- Ivanna Kozachenko
- Anna Wancel
oraz
- Drużyna Zespołu Szkół Licealno- Technicznych w Kluczborku w składzie:
Nicolas Cendal, Patryk Fuks, Dastin Knopik, Miłosz Konieczny, jakub Mendel, Miłosz Michalewski, Dawid Perużyński, Miłosz Reisch, Karol Semeres, Jakub Skoczylas, Mateusz Szymała, Szymon Witos, Krzysztof Żabirek, Mateusz Dubowiecki, Kacper Gurok, Aleksander Huhailo, Karol Klimczak, Kamil Przybysz, Mykola Serzhaniuk, Andrii Zhovtaniuk

- Drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku, w składzie:
Monika Głodzińska, Oliwia Pacholak, Agnieszka Pochłód, Agata Tomaszczyk, Joanna Boduch, Weronika Kitajewska, Emanuela Kołodziej, Ewa Kopik, Laura Łuszczyńska, Ewelina Protaś, Paulina Wysocka.

 

 

A oto zdobywcy Stypendium Starosty Kluczborskiego, przyznawanego za szczególne osiągnięcia w nauce, osiągnięcia artystyczne i sportowe w roku szkolnym 2016/2017.

- za szczególne osiągnięcia w nauce:

 • Piotr Zalewski, uczeń Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2. Uzyskał średnią ocen - 5,13 oraz wzorowe zachowanie. Jest laureatem na szczeblu centralnym Olimpiady Wiedzy Technicznej.

 • Dawid Młynarczyk, uczeń Zasadniczej szkoły Zawodowej Nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2. Uzyskał średnią ocen 4,92 oraz wzorową ocenę z zachowania. Jest uczniem uzdolnionym matematycznie. Jest laureatem XXIV Wojewódzkiego Turnieju matematycznego dla uczniów Zasadniczych Szkół Zawodowych oraz finalistą Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Elektrycznej.

 • Anna Zalejska, uczennica II LO w Zespole Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku. Uzyskała wysoką średnią ocen - 5,33 oraz wzorowe zachowanie. Zajęła II miejsce w kraju w I edycji konkursu Mogalo „Rozumiem”.

 • Jessica Smyrek, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w ZSL-T. Uzyskała bardzo wysoką średnią ocen - 5,45
  i wzorowe zachowanie. Jest finalistką Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea 2016/2017 w kategorii klas II szkół ponadgimnazjalnych.

 • Leszek Błażewski, absolwent I LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Leszek należy do grona uczniów osiągających od początku edukacji najwyższe oceny w nauce. Jego średnia ocen to 5,44 oraz wzorowe zachowanie. Jego uzdolnienia językowe i sportowe są ponadprzeciętne. Tegorocznym sukcesem Leszka jest udział w finale ogólnopolskim XVII edycji konkursu lingwistycznego „Pokaż nam język” w kategorii języka niemieckiego. W półfinale tego konkursu zdobył tytułu Laureata.

 • Karolina Gajewska, jest uczennicą Publicznego Gimnazjum Nr 1 w ZSO. Osiąga spektakularne sukcesy w nauce oraz sporcie. Uzyskała bardzo wysoką średnią – 5,67 oraz wzorową ocenę z zachowania. Jest finalistką na szczeblu centralnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, natomiast na szczeblu wojewódzkim (zajęła I miejsce). Karolina posiada także spektakularne osiągnięcia w dziedzinie karate.

 • Paweł Cirko, uczeń Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Uzyskał średnią ocen - 5,0 oraz wzorowe zachowanie. Domeną Pawła jest matematyka. Uzyskał tytuł finalisty etapu centralnego XII Olimpiady matematycznej Juniorów, jest także laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów gimnazjów oraz laureatem międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny (zdobył maksymalną możliwą liczbę punktów).

 • Daniel Fichte, uczeń I LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Uzyskał średnia ocen - 5,2 oraz wzorowe zachowanie. Największym tegorocznym sukcesem Daniela jest zdobycie tytułu Laureata Olimpiady Wiedzy Ekologicznej na etapie wojewódzkim i zakwalifikował się do etapu centralnego, gdzie uzyskał tytuł Finalisty.

 • Samanta Woźnik, uczennica Technikum Nr 3 w ZSP nr 1. Uzyskała wysoką średnią ocen – 5,0 i wzorowe zachowanie. Samanta jest laureatką etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

- za szczególne osiągnięcia sportowe:

 • Albin Sobczyk, uczeń Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Licealno- Technicznych w Kluczborku. Uzyskał średnia ocen - 5,0 oraz wzorowe zachowanie. Od lat osiąga znakomite wyniki w sporcie, przede wszystkim tenisie stołowym. W Wojewódzkim Turnieju Juniorów zajął III miejsce.

 • Tobiasz Sobczyk, uczeń Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Licealno- Technicznych. Uzyskał średnia ocen - 5,0 oraz wzorowe zachowanie. Od lat osiąga znakomite wyniki w sporcie, przede wszystkim tenisie stołowym. W Indywidualnych Mistrzostwach Województwa opolskiego Juniorów w Tenisie Stołowym zajął III miejsce.

Uczniowie otrzymają roczne stypendia w wysokości 2 000 zł.

 


Uroczystość wręczenia była też okazją do pogratulowania świeżego sukcesu Kacprowi Jurowiczowi najlepszemu wolontariuszowi w Polsce. W Gdańsku, w XXIII Finale Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”, został Finalistą. Jest jednym z ośmiu w kraju, którzy zasłużyli na to miano. Na co dzień Kacper jest uczniem klasy III Technikum Nr 1 im. Józefa Bema w Zespole Szkół Licealno- Technicznych w Kluczborku. Jest osobą bardzo zaangażowaną w życie szkoły i środowiska. Od I klasy bierze aktywny udział we wszystkich akcjach organizowanych na terenie szkoły. Jest członkiem szkolnego koła Caritas, z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w pracach świetlicy terapeutyczno- wychowawczej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „Parasol”  w Kluczborku.  Bierze udział w licznych akcjach organizowanych przez Fundację „Samarytanin”. W okresie świątecznym pracuje jako „Motomikołaj” rozdając drobne upominki i słodycze dzieciom. Jest wolontariuszem organizującym „Marsz dla życia i rodziny”. Ponadto aktywnie włącza się w działania prowadzone w ramach „Integracji Osiedlowej”. Kacper współorganizował takie przedsięwzięcia jak „Żywa szopka”, „Orszak Trzech Króli”, „Jarmark Wielkanocny”, pomoc dla Marty z miejscowości Warta, pomoc dla mieszkanki Kluczborka, która została poszkodowana w pożarze.

 

Powiatowy Koordynator Sportu Marek Jarząb wręczył razem ze starostą nagrody za osiągniecia sportowe dla szkół, dyrektorom najlepszych z nich. W tym roku szkolnym sportową rywalizację wygrał Zespół Szkół Licealno- Technicznych w Kluczborku,
II miejsce zajął – ZSO, III- ZSP nr 1, IV- ZSP nr 2, V-GLZS w Wołczynie.

Oprawę artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Pozostajemy pod wrażeniem młodych prowadzących, wokalistek i wokalistów, a szczególnie oryginalnego filmu promującego szkołę, dostępnego również na szkolnym fanpage na FB.

 

Oprac. M. Kluf

  

 

 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku