strona główna

11.01.2013

Nasi LAUR-eaci
 

Laury Umiejętności i Kompetencji 2012 rozdane. Trójka zdobywców tej prestiżowej nagrody jest z powiatu kluczborskiego. To Ewa Sierpina, Łukasz Radwański i Kluczborski Klub Karate. Zwycięzców poznaliśmy 9 stycznia podczas uroczystej gali w opolskiej Filharmonii.


foto: Elżbieta Branczewska - Ziora


Laury odbierali przedstawiciele opolskiego biznesu, samorządu, kultury i sportu, a najważniejszy Kryształowy Laur przyznano ministrowi kultury Bogdanowi Zdrojewskiemu.

Dwie kandydatury do tegorocznej edycji Laurów Umiejętności i Pracy z naszego powiatu - Kluczborski Klub Karate i Łukasza Radwańskiego rekomendował starosta kluczborski Piotr Pośpiech:

- Ich dotychczasowy dorobek, długa lista sportowych sukcesów i niewątpliwych zasług dla Opolszczyzny jest wystarczającą rekomendacją do bezdyskusyjnie zasłużonej nagrody. Nie miałem co do tego najmniejszych wątpliwości. Werdykt szacownej Kapituły to potwierdził. A naszym laureatom z całego serca gratuluję – mówi starosta.

 

Oto ich sylwetki:


Kluczborski Klub Karate
Srebrny Laur Umiejętności i Kompetencji w kategoria kultura (rozumianej przez kapitułę także jako kultura sportowa)

Klub, będący prawdziwą kuźnią talentów w tej dyscyplinie, założył w 1983 r. Andrzej Olech. Do dziś jest jego prezesem i wybitnym szkoleniowcem. Wychowankowie klubu: m.in. Krzysztof Neugebauer (sława w świecie karate), Katarzyna Poręba, Łukasz Wójcik, Łukasz Radwański, czy Piotr Kuś to aktualni lub byli członkowie kadry narodowej i wielokrotni medaliści mistrzostw Polski, Europy i świata. Na początku działalność KKK była oparta na jednej sekcji, obecnie ćwiczy tam 120 osób, od przedszkolaków po dorosłych. W środowisku sportowym Kluczbork nazywany jest stolicą polskiego karate tradycyjnego, właśnie dzięki klubowi i jego sukcesom. Rok 2012 przyniósł rekordowe osiągnięcia: od dwóch brązowych medali podczas Pucharu Polski Dzieci dla Karoliny Gajewskiej i Mateusza Maciołka, po tytuł drużynowego Mistrza Polski Seniorów i juniorów w kumite, po cztery medale indywidualne. Na Mistrzostwach Polski w Biłgoraju reprezentanci KKK wywalczyli sześć medali, w tym cztery złote, na Mistrzostwach Europy w Izraelu - zdobyli drużynowo złoto w kumite, w tym Łukasz Radwański indywidualnie - brązowy medal w fuku – go. Plon ostatnich Mistrzostw Świata w Łodzi to sześć medali. W czteroosobowej drużynie, która wywalczyła dla Polski złoto był: Łukasz Radwański i Łukasz Wójcik. Trenerem teamu był Krzysztof Neugebauer. Łukasz Radwański zdobył też dwa złote medale indywidualne w dwuboju fuku – go i w kumite drużynowym, a Henryk Pepliński - złoto w dwuboju.
 


Łukasz Radwański
Srebrny Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii: ambasador spraw polskich

Nasz laureat jest wychowankiem Kluczborskiego Klubu Karate. Należy do najlepszych zawodników na świecie w karate tradycyjnym oraz aktualnym mistrzem świata w fuku – go (dwubój) i w kumite drużynowym. Tytuły te zdobył na ostatnich Mistrzostwach Świata w Łodzi w 2012 r., należą one do najważniejszych w jego dotychczasowej karierze. Łukasz Radwański ma czarny pas w Karate Tradycyjnym w stopniu 2 DAN. Swoją przygodę z karate zaczął w wieku 7 lat. A od 12 lat jest członkiem kadry narodowej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Jest niewątpliwie jednym z najlepszych zawodników karate tradycyjnego na świecie, pięciokrotnym mistrzem Europy, zdobywcą 10 medali mistrzostw Europy, wielokrotnym medalistą mistrzostw świata, multimedalistą mistrzostw Polski, zdobywcą medali zarówno w kategorii seniorów jak i juniorów. Zajmuje się również szkoleniem i organizacją zawodów, obozów sportowych i innych przedsięwzięć rozwijających karate tradycyjne w Polsce. Karierę sportową udaje mu się godzić z wymagającą pracą – jest bowiem aktywnym menadżerem zarządzającym jednostkami służby zdrowia i członkiem rad nadzorczych spółek prawa handlowego.
 


Ewa Sierpina
Srebrny Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii: osoba lub instytucja wspierająca rozwój gospodarki rynkowej lub edukująca na potrzeby firm

Laureatka jest przewodniczącą Zespołu Ekspertów Konkursu Opolskiej Nagrody Jakości, a także ekspertem i członkiem Komitetu Konkursu Polskiej Nagrody Jakości. Jej całe życie zawodowe jest związane z kluczborskim Famakiem, gdzie zaczynała jako konstruktor, a potem całkowicie poświęciła się zarządzaniu jakością, co z czasem stało się jej pasją. Ewa Sierpina jest ekspertem i członkiem Komitetu Konkursu Polskiej Nagrody Jakości oraz współtwórcą regulaminu kryteriów konkursu Opolskiej Nagrody Jakości. Od lat ocenia organizacje wdrażające koncepcje zarządzania jakością.
 

Wszystkim laureatom z naszego powiatu serdecznie gratulujemy.

Oprac. M. Kluf

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku