strona główna

29.06.2012

Znamy laureatów Stypendiów i Nagród Starosty Kluczborskiego

 

W czwartek (28.06.) w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 podczas powiatowej uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, odnieśli sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, w rywalizacji sportowej i w konkursach artystycznych, otrzymali Stypendia i Nagrody Starosty Kluczborskiego.

 

 

Stypendia Starosty Kluczborskiego za osiągnięcia w roku szkolnym 2011/2012 otrzymali:

 

Krzysztof Szołtysek - absolwent Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2-CKU w Kluczborku. Średnia ocen 5,25. Jest finalistą centralnej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Agnieszka Mainka –absolwentka Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 - CKU w Kluczborku. Średnia ocen 5,0. Uzyskała tytuł finalisty w wojewódzkim XIX Turnieju Matematycznym dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych.

Krzysztof Osada - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Średnia 5,06. Uzyskał tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Historycznoliterackiego „Bolesław Prus- w setną rocznicę śmierci pisarza”.

Marcin Dziedzic - absolwent Gimnazjum Nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Średnia ocen -5,07. Finalista XII Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego oraz Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Zdobył także wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Fizycznym „Lwiątko”.

 

Laureaci tegorocznych Nagród i Stypendiów Starosty Kluczborskiego


 

 

Nagrody Starosty Kluczborskiego przyznawane są w 4 kategoriach: indywidualne osiągnięcia w nauce, indywidualne osiągnięcia sportowe, drużynowe osiągnięcia sportowe oraz indywidualne osiągnięcia artystyczne. W tym roku nie przyznano nagrody w kategorii drużynowych osiągnięć sportowych ze względu na brak złożonych w tej kategorii wniosków.

 

Oto laureaci:
 

W kategorii INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA W NAUCE

Krzysztof Szołtysek – tegoroczny absolwent Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 - Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku. Wyróżniający się w zachowaniu, pilny w nauce - średnia ocen 5,25. Jest finalistą XXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Roksana Pasińska – uczennica Gimnazjum w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kluczborku. Roksana jest bardzo dobrą uczennicą – średnia ocen 4,86, reprezentuje ośrodek w konkursach plastycznych oraz w zawodach sportowych. Zajęła II miejsce w XI Ogólnopolskim konkursie Plastycznym „Moja rodzina w kolorach świata”.

Justyna Ryng – absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Jest wzorową uczennicą ze średnią ocen 4,82, zajęła m.in. II miejsce w zawodach na szczeblu okręgowym Konkursu Wiedzy Olimpijskiej „Na olimpijskim szlaku – od Aten do Londynu”.

Natalia Lis – absolwentka Gimnazjum Nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Wyróżniająca uczennica – średnia 5,07. Natalia uzyskała m.in. tytuł finalisty w Ogólnopolskim Konkursie Ojczyzna Polszczyzna oraz zajęła II miejsce w XVI Wojewódzkim Turnieju Recytatorskim.

Krzysztof Osada – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Krzysztof jest wyróżniającym uczniem – średnia 5,06 i uzyskał tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Historycznoliterackiego „Bolesław Prus- w setną rocznicę śmierci pisarza”.

Mateusz Krzyształowicz - uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Średnia ocen 4,9, zachowanie wzorowe. Uzyskał tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Historycznoliterackiego „Bolesław Prus - w setną rocznicę śmierci pisarza”.

Marcin Dziedzic - absolwent Gimnazjum Nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Marcin jest finalistą XII Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego oraz Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Średnia ocen - 5,07.

Zdzisław Gawlik – absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku. Osiągnął wysoką średnią cen – 5,20 i uzyskał tytuł „Mistrza rozwiązywania” w Międzynarodowych Zawodach Matematycznych z Logiki „GENIUS logicus”.

Natalia Radwańska – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku. Jej średnia ocen to 4,80. Natalia jest finalistką ogólnopolskiego konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”.
 

 

W kategorii INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

Andrzej Garbicz - uczeń Gimnazjum w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kluczborku. Czynnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły biorąc udział w uroczystościach szkolnych. Zdobył I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Ringo, I miejsce w biegu na 100 m i skoku w dal w Wojewódzkiej Spartakiadzie Sportowej w L.A. Sukcesy odnosi także z drużyną Ośrodka zdobywając pierwsze miejsca w turnieju piłki siatkowej i koszykówki na szczeblu wojewódzkim.

Maria Widera – uczennica Gimnazjum w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kluczborku. Zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Badmintona, I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego, I miejsce w Wojewódzkich Zawodach w Biegach Przełajowych, I miejsce w Wojewódzkim Turnieju Ringo i I miejsce w biegu na 800 m w Wojewódzkiej Spartakiadzie LA. Maria osiągnęła także sukces z drużyną Ośrodka w Wojewódzkim Turnieju w Piłkę Siatkową. Czynnie uczestniczy w życiu klasy i szkoły biorąc także udział w uroczystościach szkolnych.

Katarzyna Czarnowska – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku. Kasia zdobyła I miejsce w mistrzostwach makroregionu w biegach krótkodystansowych oraz III miejsce w Mistrzostwach Polski w biegach krótkodystansowych.

Natalia Giebułtowicz – absolwentka Gimnazjum Nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Uzyskała II miejsce kata w Międzynarodowym Turnieju dzieci, młodzieży i dorosłych w Karate Tradycyjnym oraz III miejsce w kata indywidualnym w Międzynarodowym Turnieju dla dzieci i młodzieży w Karate Tradycyjnym „Wratislavia Cup 2012” a także II miejsce kata indywidualne w 1 st Traditional Karate European Children`s Cup.

Maciej Kyzioł – uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Licealno-Technicznych w Kluczborku. Zdobył I miejsce z Mistrzostwach Polski Juniorów w TAEKWONDO.

Alicja Zalecińska – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Zdobyła I miejsce w kumite indywidualnym i II miejsce w kata indywidualnym w Międzynarodowym Turnieju dla Dzieci i Młodzieży w Karate Tradycyjnym „Wratislavia Cup 2012”.
 

 

W kategorii DRUŻYNOWE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

- nie przyznano nagrody

 


W kategorii INDYWIDUALNE OSIĄGNIĘCIA ARTYSTYCZNE

Estera Grydz - uczestniczka zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku. Jej pasją jest grafika i malarstwo. Estera otrzymała nagrodę w III Ogólnopolskim Konkursie Graficzno-Fotograficznym Polskie Szlaki Wodne”, a także wyróżnienia w konkursach międzynarodowych: „Barwy jesieni 2011” oraz „Grafika i okolice”.

Kinga Mamzer - uczestniczka zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku. Interesuje się grafiką i rysunkiem. Kinga otrzymała nagrodę w XX Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Witaj gwiazdko złota”.

Zuzanna Kowaluk - uczestniczka zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku, zajmuje się malarstwem. Szczególnie upodobała sobie tematykę sportową. Człowiek w ruchu jest jej ulubionym tematem. Zdobyła I miejsce w Międzynarodowym Olimpijskim Konkursie Plastycznym – „Sport w wyobraźni” – Londyn 2012 oraz otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Kartka świąteczna – Boże Narodzenie, Nowy Rok”.

Katarzyna Zwiech - uczestniczka zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku. Pragnie zostać sławną malarką. Kasia otrzymała nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Pewnego razu…” oraz srebrny medal w 42 Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci.

Marta Kiebel – uczestniczka zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku. Interesuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką, ceramiką i rzeźbą. Marta otrzymała nagrodę Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Sport w wyobraźni” – Londyn 2012.

Jagoda Krzemińska – absolwentka Gimnazjum Nr 1 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku. Jagoda jest utalentowaną flecistką, odnosi sukcesy w kraju i za granicą uzyskując tytuły: Młodego Muzyka Roku 2012 w konkursie ogólnopolskim oraz finalisty Międzynarodowego Konkursu Eurowizji. Uzyskała także I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Fletowym i w Międzynarodowym Konkursie Instrumentalnym oraz II miejsce na Polskim Festiwalu Fletowym.

Nagrodzeni uczniowie otrzymali bony do wykorzystania w Księgarni Ognisko przy ul. Piłsudskiego w Kluczborku.
 


Starosta podziękował nauczycielom i dyrektorom szkół i placówek oświatowych za całoroczną pracę.  Pogratulował też  laureatom i ich rodzicom, życząc wielu sukcesów w dalszej nauce.

Podczas uroczystości wystąpił chór szkolny "Fabryka Muzyki", którego opiekunem i instruktorem jest nauczyciel Dawid Bachryj. Po części oficjalnej młodzież ZSP nr 1 zaprezentowała zabawną przeróbkę "Wesela" Wyspiańskiego nagrodzoną gromkimi brawami.

 

 

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku