strona główna

27.05.2015

Medale kluczborskich karateków na Mistrzostwach Polski

W miniony weekend odbyły się we Włocławku XXVI Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym. Reprezentanci Kluczborskiego Klubu Karate startowali w różnych kategoriach wiekowych. Faworyci spisali się znakomicie! W grupie wiekowej młodzieżowców ostatni raz startowali: Dawid Rojowski i Alicja Zalecińska zdobywając po 3 medale. Alicja wywalczyła złoto w fuku-go i w kumite indywidualnym oraz srebro w kata indywidualnym. Dawid został mistrzem Polski w ko-go kumite i w kumite drużynowym oraz zajął 3 miejsce w kumite indywidualnym.

 

 

 

"Osiągnięte wyniki dają szansę na udział w reprezentacji podczas XXXII Mistrzostw Europy w Karate Tradycyjnym
w październiku tego roku w Wilnie (Litwa). Dają też dobre rokowania na przyszłość i potwierdzają wysoką formę naszych zawodników, którzy w przyszłym roku będą już startowali w grupie seniorów." - komentuje trener Andrzej Olech.

 Olbrzymią radość przyniosło zdobycie mistrzostwa Polski w prestiżowej konkurencji kumite drużynowe mężczyzn, w składzie: Łukasz Radwański, Dawid Rojowski, Michał Dziurowski. Mimo osłabienia w wyniku kontuzji Łukasza Radwańskiego, dzięki przyjętej taktyce i postawie naszych zawodników, pokonaliśmy najlepszą drużynę z Aleksandrowa Łódzkiego. W drużynie tej startował min. Damian Stasiak - obecnie jeden z najlepszych zawodników w kraju, zwycięzca Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego 2015.

 
Relacja, wyniki, zdjęcia na stronie PZKT:
http://www.karate.pl/aktualnosci2.php?news=1305

 

 

Autor: Ewa Maciborko

 

 

 

 

 

 

 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku