strona główna

23.11.2017

Ten kalendarz pomaga i inspiruje!

 

Przedsiębiorca z Doliny Krzemowej, naukowiec pracujący z Elonem Muskiem nad sztuczną inteligencją, projektant jedynego
na świecie jachtu z otwieranymi burtami... To tylko trzech z dwanaściorga bohaterów tegorocznej edycji wydawanego przez Starostwo kalendarza charytatywnego "Powiat Kluczborski - Stąd Jesteśmy".

 


- Od pięciu edycji prezentujemy nietuzinkowych ze względu na pasję czy pracę mieszkańców naszego powiatu, bądź osoby, które z naszych stron pochodzą - mówi starosta Piotr Pośpiech. - Mamy tych osób, jak widać całkiem sporo. Znajdujemy ich sami lub mówią nam o nich mieszkańcy. I tak oto doszliśmy do 5. edycji tego wydawnictwa. Ludzie, którzy zgodzili się wystąpić w naszym kalendarzu poprzez przykład własnych osiągnięć w różnych branżach i obszarach z jednej strony - swoimi dokonaniami i drogą do sukcesów - inspirują, z drugiej - pomagają, bo wydawnictwo to ma cel charytatywny.

 

zobacz kalendarz: https://issuu.com/powiatkluczborski/docs/final_ostatni

 


Bohaterów naszych kalendarzy gościmy też na dorocznych Galach Plastrów Miodu - Nagród Starosty Kluczborskiego, połączonych z balem charytatywnym, podczas którego prowadzone są licytacje na rzecz osób potrzebujących pomocy, którym dedykowana jest dana edycja.

 

 

Tak jak co roku, również do kalendarza "Powiat kluczborski - Stąd jesteśmy" 2018, dołączone są cegiełki o wartości 15 zł. Przekazując tę kwotę pomagamy osobom z naszego powiatu, które potrzebują pomocy w walce o wyzdrowienie. W tym roku - jest to Damian Łysy i Błażej Słonina z Byczyny (więcej o ich sytuacji wkrótce).

 

Kalendarz jest rozprowadzany w Starostwie Powiatowym w Kluczborku, ul. Katowicka 1, pokój 410.A oto bohaterowie tegorocznej edycji kalendarza:

JAN JAKIMOWICZ
Wicemistrz Polski Kelnerów, dwukrotny rekordzista kraju w utrzymaniu jak największej ilości kieliszków do wina w jednej dłoni, regionalny przedstawiciel i trener Stowarzyszenia Kelnerów Polskich. Na co dzień kieruje restauracją w kluczborskim czterogwiazdkowym hotelu Spałka.
 


NATALIA ADAMOWSKA
Modelka występująca na wybiegach, okładkach magazynów i sesjach zdjęciowych w Europie i na świecie. Na swoim koncie ma udział w pokazach mody w Tokio, Nowym Jorku, Mediolanie czy podczas Fashion Week w Londynie i Paryżu. Jest mieszkanką Kluczborka i już w liceum promowała powiat jako siatkarka.
 


ANDRZEJ ROKITA
Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Na tej uczelni ukończył studia o specjalności trenerskiej z piłki ręcznej, tu zdobywał kolejne stopnie naukowe, prowadził badania i kontynuował karierę. W swoim dorobku ma ponad 100 publikacji. Współtwórca piłek edukacyjnych EDUball. Pochodzi z Wąsic w gminie Wołczyn.
 


JACEK TYBUR
Uznany artysta grafik, absolwent krakowskiej ASP, który swoje prace wystawia na wiodących wystawach grafiki w kraju i za granicą. Laureat wielu nagród. Życie związał z Kluczborkiem, który go inspiruje i sprzyja tworzeniu. Jest nauczycielem Społecznego Liceum Ogólnokształcącego.
 


ŁUKASZ BORTNIK
Trener przygotowania fizycznego piłkarzy Mistrza Izraela Hapoel Beer Sheva, uczestnika Ligi Europejskiej i eliminacji Ligi Mistrzów. Pracował m.in. w Widzewie, Cracovii, współpracował z reprezentacją Słowacji, słoweńskim Mariborem i tureckim Besiktasem. Wykorzystuje i promuje technologię GPS w piłce nożnej.
 


DARIA WARTALSKA
Artystyczna dusza z Kluczborka, projektantka szkła. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i stypendystką
w Bezalel Academy of Art and Design w Jerozolimie. Prowadzi pracownię artystyczną i studio projektowe w Berlinie oraz firmę
i stowarzyszenie Tohu&Bohu, które łączą design, sztukę i zrównoważoną gospodarkę.
 


ŁUKASZ OPALIŃSKI
Projektant designerskich mebli, laureat brytyjskich nagród dla tej branży, oraz jachtów, w tym unikalnego w ych w skali światowej jachtu z otwieranymi burtami. Absolwent kluczborskiego „Mechanika”, obecnie mieszka i projektuje w Miami na Florydzie.

 


DAGMARA DRZAZGA
Pochodząca z Kluczborka reżyserka i autorka wielokrotnie nagradzanych filmów dokumentalnych. Jest doktorem habilitowanym sztuki filmowej, wykładowczynią akademicką, jurorką festiwali. Od lat zawodowo związana z Oddziałem TVP w Katowicach oraz Wydziałem Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.
 


WOJCIECH ZAREMBA
Młody, zdolny naukowiec, którego pracowitość, umiejętności, talent i pasja zaprowadziły ze szkolnej ławki kluczborskiego LO wprost na światowe uczelnie i studia doktoranckie w Nowym Jorku oraz na praktyki w Dolinie Krzemowej czy Google. Obecnie pracuje nad rozwijaniem sztucznej inteligencji, współpracując w tym obszarze z zespołem Elona Muska, miliardera i wizjonera.
 


PRZEMYSŁAW i WOJCIECH CHAŁUPKA
Utalentowani młodzi muzycy, laureaci wielu przeglądów i konkursów, którzy koncertują w kraju i za granicą. Przemysław – akordeonista jest studentem Akademii Muzycznej w Katowicach, jego brat Wojciech – saksofonista kształci się
w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Warszawie. Pierwsze nuty poznawali w kluczborskiej szkole muzycznej.
 


GRZEGORZ BEDNAREK
Podróżnik i fotograf z Wołczyna. Organizator ekstremalnych wypraw motocyklowych do Rosji, Mongolii, Maroka, Gruzji, Tadżykistanu, Kazachstanu, Kirgistanu, Chile, Argentyny oraz Boliwii. Uczestnik górskiego ultramaratonu The North Face Lavaredo Ultra Trail we włoskich Dolomitach, który jest uznawany za jeden z najtrudniejszych w Europie.
 


GRZEGORZ PIETRUSZYŃSKI
Młody, przebojowy przedsiębiorca z Kluczborka, działający w branży IT. Założył firmę Growbots, która trafiła do jednego
z największych akceleratorów biznesu na świecie w Dolinie Krzemowej w USA. Przekonał do swojego pomysłu inwestorów i odniósł spektakularny sukces, o ktorym piszą biznesowe magazyny m.in. "Forbes".
 


Oprac. M. Kluf

 

 

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku