strona główna

4.12.2015

Kupują kalendarz i pomagają

 

Wszyscy, którzy kupują tegoroczny powiatowy kalendarz "Stąd jesteśmy" mają szansę pomóc w walce o zdrowie trojgu mieszkańcom naszego powiatu. Ponad 70 sztuk kalendarzy z dołączonymi do nich cegiełkami nabyli radni powiatowi, radna rekordzistka - 30 sztuk. MKS rozprowadza je wśród swoich kibiców.

 

Radni Powiatu kupili ponad 70 kalendarzy.

 

 

Autografy na kalendarzu złożyli piłkarze i trenerzy MKS-uPo ostatniej sesji Rady Powiatu po kalendarze ustawiła się kolejka chętnych. Nabywali po 10 i więcej sztuk, radna rekordzistka wzięła 30 egzemplarzy. Mamy też osoby spoza powiatu i z zagranicy, które również zgłaszają się po kalendarze, m.in. dlatego, że na jego kartach znaleźli się ich znajomi, a głównie dlatego, że przy tej okazji mogą komuś pomóc.

- Ogromnie nas cieszy, że mamy taki miły odzew i liczymy na to, że dużo więcej osób przyłączy się do naszej akcji. Każda kolejna cegiełka, może mocno pomóc tym, którzy potrzebują wsparcia w leczeniu - mówi starosta Piotr Pośpiech. - Jak wiadomo okazane dobro do nas wraca, a mieszkańcy naszego powiatu lubią pomagać, czego dowodem są liczne akcje dobroczynne, a także fundusze zebrane przy poprzednich edycjach kalendarza z cegiełek i licytacji prowadzonych na Galach Plastrów Miodu, gdzie gościmy bohaterów kolejnych kalendarzy.

- Zachęcam kolegów samorządowców do udziału w akcji - mówi Andrzej Butra, przewodniczący Rady Powiatu, który nabył jeden z pierwszych kalendarzy.

 


 

Przypomnijmy, że kalendarz jest rozprowadzany w Starostwie Powiatowym w Kluczborku, ul. Katowicka 1, pokój 410

za symboliczną cegiełkę w cenie 15 zł. Dochód z cegiełek zostanie tradycyjnie przeznaczony na leczenie chorych mieszkańców naszego powiatu. Tym razem będą to: Lena Śledzka z Byczyny, Anna Michułka z Kluczborka i Dorota

Kącka z Łowkowic.Na kartach kalendarza "Powiat kluczborski - Stąd jesteśmy" znalazły się osoby, które pochodzą z naszych stron, lub dalej tu mieszkają, które odniosły sukces w swoich zawodach, pasjach lub mają duży potencjał by taki sukces osiągnąć. Występując w kalendarzu wspierają jego dobroczynny cel. Ich zdjęcia okładkowe (w środku kalendarza są inne) można oglądać na stronie www.powiatkluczborski.pl i na FB. Oto bohaterowie tegorocznej edycji:

 

 

 

 

 

 

 

Slav Zatoka - fotografik z Los Angeles w Kaliforni. Reżyser nagradzanego dokumentalnego obrazu Fighter's Room; Joachim Mencel - uznany pianista jazzowy, kompozytor, aranżer, współpracował m.in. ze znanymi polskimi wokalistkami, grał m.in. z Nigelem Kennedym. MKS Kluczbork - nasz obecny I-ligowiec, Anna Grygorcewicz-Matecka - aktorka, grała m.in. w serialach: Klan, Samo Życie, Barwy Szczęścia, "Na dobre i na złe". Andrzej Kościuk - współczesny rycerz z Byczyny, zarządca Grodu. Krzysztof Neugebauer - jeden z najbardziej utytułowanych zawodników karate na świecie, Jarosław Jasiura - dyrygent, organista i chórmistrz w Narodowym Sanktuarium na Jasnej Górze, Justyna Łysiak - siatkarka, w kadrze Polski kadetek zagrała m.in. na Mistrzostwach Świata w Peru, Patryk Stosz - kolarz najlepszej polskiej zawodowej grupy kolarskiej CCC Sprindi Polkowice. Piotr Grzegorek - artysta rzeźbiarz, jego prace zobaczyć można w Oslo, Warszawie
i Kluczborku, Wioletta Uryga - znana polska biegaczka długodystansowa, uczestniczka maratonów w kraju i za granicą (Japonia, Tajlandia), Wojciech Sitnik - utalentowany perkusista, zwycięzca wielu przeglądów i konkursów, również międzynarodowych, Monika Strońska - Bursztynowa Miss Polski, finalistka wyborów Foto Models Poland 2015 r. Była siatkarka UKS Jedynka. W trzeciej edycji kalendarza zapowiada kolejny 2017 rok.

 

 

 


Tak jak w poprzednich edycjach autorem świetnych zdjęć jest Maciej Knapa, znany kluczborski fotografik. Wydanie kalendarza to pomysł Referatu Promocji, Turystyki i Kultury kluczborskiego Starostwa. Skład i druk wykonało Studio Reklamy VALDEX s.c.

 

Oprac. M. Kluf

 

 

 

zobacz także:

Kalendarz powiatu na 2016 rok
 

 

 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku