strona główna

19.11.2015

Kalendarz powiatu na 2016 rok

 

Powiat wydał go już po raz trzeci. Znajdują się w nim, tak jak w poprzednich edycjach ludzie pochodzący z naszego terenu lub tu mieszkający, którzy odnieśli sukces w różnych dziedzinach lub mają potencjał. Z kalendarzem związana jest akcja pomocy.Kalendarz jest rozprowadzany w Starostwie Powiatowym w Kluczborku, ul. Katowicka 1, pokój 410 za symboliczną cegiełkę
w cenie 15 zł. Dochód z cegiełek zostanie tradycyjnie przeznaczony na leczenie chorych mieszkańców naszego powiatu. Tym razem będą to: Lena Śledzka z Byczyny, Anna Michułka z Kluczborka i Dorota Kącka z Łowkowic.


Na kartach kalendarza na 2016 rok znaleźli się:

Slav Zatoka - fotografik z Los Angeles w Kalifornii, absolwent kluczborskiego LO. Znany portrecista i fotograf architektury
oraz reżyser nagradzanego na festiwalach filmów dokumentalnych obrazu Fighter's Room. Na co dzień zajmuje się fotografią komercyjną, realizacjami video dla korporacji, ale też indywidualnymi projektami fotograficznymi w różnych zakątkach świata.

Joachim Mencel - uznany pianista jazzowy, kompozytor wykładowca i producent muzyczny. Uczęszczał do kluczborskiej szkoły muzycznej. Aranżował utwory dla Ewy Bem, Anny Marii Jopek, Mieczysława Szcześniaka, Niny Stiller, Kaissy. Grał m.in.
z Nigelem Kennedym. Autor muzyki do filmów i spektakli.

MKS Kluczbork - najlepsza drużyna piłkarska Opolszczyzny, rozpoznawalna marka na piłkarskiej mapie Polski, dostarcza emocji wiernym kibicom, trenuje dzieci i młodzież. W 2015 r. MKS Kluczbork wywalczył ponownie awans do I ligi.

Anna Grygorcewicz-Matecka - aktorka telewizyjna i teatralna, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu i kluczborskiego Ogólniaka. Grała m.in. w serialach: Klan, Samo Życie, Barwy Szczęścia, "Na dobre i na złe". Talent aktorski szlifowała na zajęciach w Kluczborskim Domu Kultury.

Andrzej Kościuk - współczesny rycerz z Byczyny. Zarządza stylizowanym na średniowieczną warownię grodem w Biskupicach - turystyczną wizytówką regionu i organizuje tam znane Międzynarodowe Festyny Rycerskie. Zwycięzca TVN-owskiego programu kulinarnego "Ugotowani".

Krzysztof Neugebauer - jeden z najbardziej utytułowanych zawodników karate na świecie. Jak dotąd jako jedyny trzy razy zdobył Puchar Świata, czterokrotnie wygrał Polską Ligę Karate Tradycyjnego. Wielokrotny medalista Mistrzostw Świata
i Europy. Współtwórca Kluczborskiego Klubu Karate. Obecnie trener kadry Polski.

Jarosław Jasiura - dyrygent, organista i chórmistrz w Narodowym Sanktuarium na Jasnej Górze. Prowadzi tam Chór Chłopięco - Męski Pueri Claromontani. Jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej. Tytuł doktora sztuki otrzymał w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jako bardzo młody człowiek był organistą obydwu kluczborskich parafii.

Justyna Łysiak - siatkarka, reprezentantka kadry Polski kadetek, z którą zagrała m.in. na Mistrzostwach Świata w Peru. Jest jedną z najlepiej zapowiadających się młodych siatkarek grających na pozycji libero. Absolwentka Gimnazjum nr 1
i zawodniczka UKS Jedynka. Obecnie rozwija talent w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku.

Patryk Stosz - kolarz najlepszej polskiej zawodowej grupy kolarskiej CCC Sprandi Polkowice. Pierwsze kroki stawiał
w kluczborskim UKS Stobrawa. Uczestnik Młodzieżowych Mistrzostw Świata i Europy. Mistrz i wicemistrz Polski w jeździe parami, przełajowy mistrz kraju orlików. Trzeci w rankingu PZKol na Najlepszego Orlika 2014 r.

Piotr Grzegorek - artysta rzeźbiarz, pochodzący z Kluczborka, absolwent Wydziału Rzeźby warszawskiej ASP. Jego prace zobaczyć można w Oslo (Peer Gynt siedzący na koniu na biegunach), Warszawie (m.in. nagrobek redaktora Marcina Pawłowskiego na warszawskich Powązkach), w Kluczborku (pomnik papieża Jana Pawła II).


Wioletta Uryga - znana polska biegaczka długodystansowa. Dwukrotna mistrzyni Polsk, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w maratonie i półmaratonie. Zajmowała czołowe miejsca w wielu biegach maratońskich w kraju i za granicą (Japonia, Tajlandia). Jej rekord życiowy w maratonie 2:34:44.

Wojciech Sitnik - młody utalentowany i już uznany perkusista, zwycięzca wielu przeglądów i konkursów. Grał m.in. z Eweliną Lisowską i Julą. Teraz współpracuje z zespołami Centrala 57, Sen, Breslaux i Sabiną SaGo Golanowską. Uczestnik światowego finału konkursu perkusyjnego Mapex Drummer of Tomorrow we Frakfurcie. Absolwent szkoły muzycznej i ZSL-T w Kluczborku.

Monika Strońska - Bursztynowa Miss Polski AKAS Krynica Morska 2015, finalistka konkursu Bursztynowa Miss Polski w Ustce. Podczas finałowego konkursu w głosowaniu internautów została Bursztynową Miss Polski Internetu 2015 r. Finalistka wyborów Foto Models Poland 2015 r. Była siatkarka UKS Jedynka. W trzeciej edycji kalendarza zapowiada kolejny 2017 rok .

 

Tak jak w poprzednich edycjach autorem świetnych zdjęć jest Maciej Knapa, znany kluczborski fotografik. Wydanie kalendarza to pomysł Referatu Promocji, Turystyki i Kultury kluczborskiego Starostwa. Skład i druk wykonało Studio Reklamy VALDEX s.c.

Zachęcamy Wszystkich Mieszkańców naszego powiatu i nie tylko by przyłączyli się do kalendarzowej akcji. Bohaterowie trzeciej edycji kalendarza promują ją m.in. na swoich profilach Facebookowych i są już tego efekty, bo również spoza Kluczborka i z z zagranicy zgłaszają się chętni.

 


 

 

 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku