strona główna

12.12.2016

Powiatowy Jarmark Bożonarodzeniowy - fotogaleria

 

Blisko 60 wystawców, występy lokalnych wykonawców, w tym wokalny debiut samorządowców - starosty z radnymi - wspólne gotowanie w plenerze i mecz charytatywny z udziałem drużyny Miss Opolszczyzny - możecie to zobaczyć w fotorelacji
z naszego Jarmarku, któremu w tym roku towarzyszyła akcja charytatywna dla Mateusza Wilczka.

 

 Organizatorem Jarmarku był Powiat Kluczborski. Partnerami w części charytatywnej - firma Stegu oraz Anna Pabiś, licencjonowany organizator wyborów Miss Opolszczyzny, przy wsparciu kluczborskiego OSiR-u, firmy Lumar z Byczyny i Banku Spółdzielczego w Wołczynie.

Jedną z atrakcji Jarmarku były występy lokalnych wykonawców od przedszkolaków po seniorów oraz orkiestry dęte (wkrótce pełna lista wykonawców). Wystąpiła również Pamela Kłoczko, Miss Talent oraz Miss Publiczności Opolszczyzny 2016 r. Gwoździem programu - jak napisała NTO - był niecodzienny koncert zespołu Starosta Kluczborski i Przyjaciele, który wsparły Miss Opolszczyzny z Anną Pabiś, II wicemiss Polski 2013, debiutanci wystąpili dla Mateusza i bisowali dwukrotnie.

 

 

 Celem akcji było zebranie pieniędzy na zakup urządzenia ułatwiającego przemieszczanie się Mateusza z wózka inwalidzkiego do samochodu. Już początek licytacji przyniósł ponad 1000 zł.

W piątek Jarmarkowi towarzyszyła ekipa Radia Opole, nadając informacje na żywo.

W drugim dniu Jarmarku spore zainteresowanie wzbudziło wspólne gotowanie w plenerze z restauracją Nowy Strych, przeplatane występami artystycznymi. Po południu na hali w Kampusie Stobrawa pięcioosobowe drużyny piłkarskie skrzyknięte przez firmę Stegu - organizatora tej części imprezy - w szczytnym celu rozegrały turniej. O główną nagrodę, a był to finałowy mecz z drużyną Miss Opolszczyzny, grała m.in. ekipa Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego ze starostą w roli kapitana drużyny, czy Urząd Miejski w Byczynie. Zwyciężył Urząd Miejski, Starostwo zajęło miejsce II. Meczom przeplatanym licytacjami kibicował Mateusz z rodziną. Aukcja przedmiotów, m.in. lotu szybowcem czy bezpłatnego biletu VIP na galę finałową Miss Opolszczyzny w 2017 roku, będzie kontynuowana online i koordynowana przez firmę Stegu.

Mateusz, któremu dedykowany jest tegoroczny Jarmark, ale także dochód z powiatowego kalendarza charytatywnego i styczniowego balu "Plastrów Miodu" (część zostanie przeznaczona na pomoc także dla 8-letniego Patryka Chmielewskiego),
ma 22-lata, jest synem jednego z pracowników Stegu sp. z o.o. Jako noworodek Mateusz zachorował na ropne zapalenie opon rdzeniowo-mózgowych. Konsekwencją zaawansowanej choroby są mózgowe porażenie dziecięce, wodogłowie i epilepsja. Mateusz nie porusza się o własnych siłach, nie mówi, nie sygnalizuje swoich potrzeb i wymaga ciągłej opieki.

 
- Dziękuję z całego serca wszystkim, którzy odwiedzili nasz Jarmark, wszystkim wystawcom i wykonawcom, każdemu kto w jakikolwiek sposób przyłączył się do akcji dla Mateusza, którą będziemy jako powiat wspierać by jak najszybciej osiągnąć cel - mówi starosta Piotr Pośpiech.

 

 

 

 

Oto relacje regionalnych mediów:

 

http://radio.opole.pl/130,180320,radio-opole-na-jarmarku-bozonarodzeniowym-w-kluc
http://www.nto.pl/wiadomosci/kluczbork/a/opolskie-miss-zaspiewaly-na-jarmarku-w-kluczborku,11560602/
http://opole.tvp.pl/28176860/bozonarodzeniowo-i-charytatywnie-jarmark-bozonarodzeniowy-w-kluczborku

 

 


Oprac.: M. Kluf

Foto: B. Łatka
 

 

 

 

 

 

 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku