strona główna

27.08.2014

Szansa dla innowacyjnych pomysłów

 

Trwa nabór uzupełniający do Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Moniuszki. Jednym z podstawowych kryteriów, które trzeba spełnić, by wynająć tam lokal jest innowacyjność biznesu, który chce się prowadzić. Zainteresowanych wynajmem jest sporo, mało jest innowacyjnych pomysłów. Tymczasem właśnie one mogą być gwarancją powodzenia w biznesie.

- Innowacyjność kojarzy wielu osobom z nowymi technologiami, nowinkami technologicznymi, lub traktują wymóg innowacyjności jako trudność, a nie szansę, która uchroni od kopiowania tzw. sprawdzonych, ale mało konkurencyjnych pomysłów, na rzecz ofert nowych na lokalnym rynku, mających większe szanse powodzenia – mówi Paweł Wąsiak, dyrektor Powiatowego Inkubatora Przedsiębiorczości w Kluczborku.

 


 


Na stronie www.inkubatorkluczbork.pl w ogłoszeniu o wynajmie lokali w drugim Inkubatorze przy ul. Moniuszki, są zamieszczone wyczerpujące informacje na czym polega innowacyjność i jakie są jej rodzaje tak, by osoby składające wnioski mogły zweryfikować czy i w jakim zakresie działalność, którą zamierzają prowadzić jest innowacyjna.

Może to być innowacja produktowa, procesowa, marketingowa i organizacyjna. Wyczerpujących informacji udzielają też pracownicy biura Inkubatora Przedsiębiorczości, przy ul. Sienkiewicza, osobiście, telefonicznie lub drogą mailową.

Innowacja produktowa to w największym skrócie: wprowadzenie wyrobu lub usługi, które są nowe lub znacząco udoskonalone w zakresie swoich cech lub zastosowań; do innowacji produktowych zalicza się zarówno wprowadzenie nowych wyrobów i usług, jak też znaczące udoskonalenia istniejących wyrobów i usług.

Innowacja procesowa to wdrożenie nowej lub znacząco udoskonalonej metody produkcji lub dostawy. Do tej kategorii zalicza się zmiany w zakresie technologii, urządzeń oraz / lub oprogramowania. Do innowacji w obrębie procesów zalicza się nowe lub znacząco udoskonalone metody tworzenia i świadczenia usług.

Innowacja marketingowa to wdrożenie nowej metody marketingowej (niestosowanej jeszcze przez daną firmę) wiążącej się ze znaczącymi zmianami w projekcie/konstrukcji produktu lub w opakowaniu, dystrybucji, promocji lub strategii cenowej.

Innowacja organizacyjna to wdrożenie nowej metody organizacyjnej w przyjętych przez firmę zasadach działania,
w organizacji miejsca pracy lub w stosunkach z otoczeniem, np. instytucjami, klientami.

Obszerne wyjaśnienie poszczególnych rodzajów innowacji z obrazującymi je przykładami znajduje się – przypominamy -
w ogłoszeniu o naborze na stronie www.inkubatorkluczbork.pl.

- W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości czekamy w Inkubatorze przy ul. Sienkiewicza, obok Powiatowego Urzędu Pracy, można do nas przyjść, zadzwonić, napisać maila, odpowiemy na wszystkie pytania - mówi dyrektor Inkubatora. - Nasza placówka ma za zadanie wspierać przedsiębiorczych mieszkańców powiatu, nie tylko oferując im tańsze, niż na wolnym rynku lokale, ale także pomagając przy zakładaniu i prowadzeniu działalności, przy staraniach o dotacje, szukaniu partnerów biznesowych, tworzeniu biznesplanu. Zdajemy sobie sprawę z obaw początkujących w biznesie i jesteśmy właśnie po to, by im na starcie pomóc, w najszerszym możliwym zakresie. Warto spróbować. Firmy z pierwszego Inkubatora są tego dowodem. Zatem, jeśli macie pomysł na biznes, zapraszamy - pomożemy przekuć ten pomysł w działanie - mówi Paweł Wąsiak.

Przypomnijmy jeszcze: o wynajem mogą starać się osoby, które mieszkają na terenie powiatu kluczborskiego i planują rozpocząć własną działalność gospodarczą i takie, które prowadzą już firmę, ale nie dłużej niż 3 lata.

Przy ul. Moniuszki do dyspozycji są jeszcze lokale usługowo – handlowe o powierzchni od 39,75 m2 do 46,78 m2. Budynek jest parterowy i do każdego z pomieszczeń jest osobne wejście z zewnątrz.


Kontakt:
Kluczborski Inkubator Przedsiębiorczości
ul. Sienkiewicza 22, 46-200 Kluczbork
tel./fax 77 456 32 60; 77 412 91 13
e-mail: inkubator@powiatkluczborski.pl
nr gg: 44369879

 

Oprac. M.Kluf
 

 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku