strona główna

23.05.2012

Dzień otwarty w inkubatorze 

 

Około 150 osób przyszło do powiatowego inkubatora przedsiębiorczości, by w ramach dni otwartych dowiedzieć się na miejscu co nowa placówka oferuje zainteresowanym prowadzeniem tu własnej działalności gospodarczej, obejrzeć pomieszczenia zaadaptowane na ten cel.

Dzień otwarty w inkubatorze, zorganizowany 21 maja, był adresowany do osób zainteresowanych prowadzeniem biznesu, w tym bezrobotnych, którzy starają się o dotację w Powiatowym Urzędzie Pracy na rozpoczęcie własnej działalności, oraz do tych, którzy niedawno ją rozpoczęli.

Przyszło około 150 osób, mogli zobaczyć pomieszczenia, poznać warunki, uzyskać wyczerpujące informacje o ofercie KIP, a także skorzystać z porad Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, poznać oferty banków i biur rachunkowych, a w Lokalnym Punkcie Informacji o Funduszach Europejskich dowiedzieć się więcej na temat dotacji.

Przypomnijmy, że inkubator przedsiębiorczości oferuje początkującym w biznesie naprawdę preferencyjne warunki: 18 pomieszczeń – 10 biurowych i 8 usługowo – produkcyjnych, które można wynająć po cenach dużo niższych niż rynkowe, w wyremontowanym budynku obok Powiatowego Urzędu Pracy.

Z lokalu można korzystać bez ograniczeń 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Stawka bazowa za powierzchnię biurową wynosi 25 zł za m2.

Są też zniżki: w pierwszym roku działalności w inkubatorze zniżka wynosi pięćdziesiąt procent, dla kobiet, osób niepełnosprawnych i bezrobotnych zniżka wynosi 5 procent przez okres 3 lat.

Firmy, która ulokują swoją działalność w inkubatorze mają zapewnioną obsługę administracyjno – sekretarską, bezpłatne doradztwo biznesowe, pomoc w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, obsługę księgową, prawną i marketingową po preferencyjnych cenach.

Pierwsi zainteresowani już się zgłaszają. Do inkubatora – ze względu na opłaty - przeniosła swoją działalność mieszkanka Kluczborka, która będzie prowadzić tu salon wizażu. Pozostaje tylko przenieść sprzęt i można zacząć działać. W najbliższych dniach uruchomi tam działalność gabinet rehabilitacyjny oraz biuro rachunkowe.

Formalności nie są skomplikowane. By uzyskać status lokatora inkubatora należy zapoznać się z regulaminem, który znajduje dostępnym na stronie www.inkubatorkluczbork.pl, wypełnić formularz aplikacyjny. Ma on formę biznesplanu. Potem trzeba tylko czekać jego ocenę. Biznesplany oceniane są na bieżąco. A nabór trwa trwa do chwili zapełnienia inkubatora.

Oprac.: M.Kluf


 


 

 

Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku