strona główna

09.07.2015

Oddział Opolskiej Izby Gospodarczej w Inkubatorze

 

Od 1 lipca Oddział Opolskiej Izby Gospodarczej w Kluczborku prowadzi Powiatowy Inkubator Przedsiębiorczości, który odtąd będzie wspierał nie tylko początkujących przedsiębiorców, ale i tych od dawna obecnych na lokalnym rynku.

W ten sposób w jednym miejscu działać będą dwie instytucje otoczenia biznesu: Inkubator i odział OIG. Doświadczenie tego pierwszego w tym zakresie: od doradztwa biznesowego, przez kojarzenie firm, po wsparcie w pozyskiwaniu dotacji zostanie wykorzystane z pożytkiem i dla początkujących i dla działających już w powiecie firm, szczególnie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Z kolei doświadczenie firm od dawna obecnych na rynku, może przydać się początkującym w biznesie lokatorom obu kluczborskich Inkubatorów.

 

 


Przedsiębiorcy z Inkubatora, jako członkowie Opolskiej Izby Gospodarczej będą mogli korzystać również z wsparcia jakie Izba im oferuje. Jest to przede wszystkim reprezentowanie interesów przedsiębiorców, doradztwo w kwestiach organizacyjnych, prawnych, marketingowych, promocja firm, pomoc w nawiązywaniu współpracy z firmami w Polsce i za granicą, organizacjami gospodarczymi.

Cała lista zadań OIG jest zapisana w statucie dostępnym na stronie internetowej Izby www.oig.opole.pl.

W tej chwili kluczborski oddział OIG liczy 58 członków. - Chcemy dotrzeć do wszystkich firm w naszym powiecie. Określić ich konkretne oczekiwania wobec samorządu gospodarczego jakim jest Izba i na tej podstawie przeprowadzić „lifting” oferty, adekwatnie do możliwości finansowych – mówi Paweł Wąsiak, dyrektor kluczborskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, przy którym od tygodnia działa oddział OIG. Wcześniej prowadziła go Iwona Zbryk, współwłaścicielka firmy szkoleniowej
z Kluczborka.


– Działalność Izby finansuje się ze składek członkowskich, ale jeśli zajdzie taka potrzeba będziemy szukać dodatkowych źródeł finansowania naszych działań – dodaje Paweł Wąsiak. - Izba ma reagować na oczekiwania przedsiębiorców, ma być też platformą współpracy i wymiany doświadczeń. Wkrótce zorganizujemy pierwsze spotkanie, porozmawiamy o konkretach. Niewykluczone, że uda nam się na nie zaprosić fachowców z zakresu doradztwa biznesowego.

Zapraszamy Przedsiębiorców do przystąpienia do Oddziału OIG w Kluczborku. Jedyne co należy zrobić to wypełnić deklarację członkowską w biurze Izby, które teraz mieści się w Powiatowym Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Sienkiewicza 22 w Kluczborku i zapoznać się ze statutem izby. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr 77/4180061, a także na stronie internetowej inkubatora.

Henryk Galwas, prezes Opolskiej Izby Gospodarczej: - Powiat kluczborski i tamtejszy starosta stawiają na wspieranie lokalnej przedsiębiorczości czego dowodem są dwa tamtejsze Inkubatory, znane już w naszym regionie ze swojej działalności. Biorąc pod uwagę co oferują i że skupiają początkujących przedsiębiorców, wspólnie uznaliśmy, że działalność Izby przy Powiatowym Inkubatorze Przedsiębiorczości zapewni im lepszy dostęp do wsparcia oferowanego przez samorząd gospodarczy jakim jest OIG oraz umożliwi współpracę ze działającymi już od dawna i całkiem nowymi firmami w jednym miejscu. Myślę, że wszyscy na tym skorzystają.

- Jako firma obecna trochę dłużej na rynku i jako członek OIG liczę na wzmocnienia działań w zakresie promocji firm zrzeszonych w Izbie, chętnie skorzystałbym z kojarzenia firm z partnerami w regionie, w Polsce czy nawet za granicą – mówi właściciel firmy Labfunk Damian Poprawa. - Jako firmie z pewnym już doświadczeniem doradztwo biznesowe, może przydałoby mi się mniej, ale jeśli będzie to coś dla mojej firmy przydatnego chętnie skorzystam.


Oprac. M. Kluf 


 

 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku