strona główna

09.06.2017

Filmowa podróż za jeden uśmiech w SOSW w Kluczborku

 

Tematyczne Święta Ośrodka połączone z obchodami Dnia Dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kluczborku to już wieloletnia, bardzo bogata tradycja. 7 czerwca odbyła się tam niezwykła uroczystość dedykowana wszystkim wychowankom tej placówki "Filmowa podróż za jeden uśmiech".

 

 

 

 

Wybitne filmowe produkcje stały się dla organizatorów święta inspiracją do stworzenia muzycznego widowiska z udziałem zarówno uczniów zespołu szkół działających w ośrodku, jaki młodzieży uczęszczającej do innych placówek. Pokazy taneczne i multimedialne do znanych muzycznych dzieł filmowych, występy wokalistów, walka gladiatorów i inne ciekawe elementy widowiska zachwyciły zebranych w ośrodkowej sali gości oraz uczniów i ich rodziców.

 

Wyjątkowe słowa uznania wyrazili publicznie po uroczystości zaproszeni goście - Starosta Kluczborski Piotr Pośpiech oraz Zastępca Burmistrza Roman Kamiński. Pokazom tanecznym towarzyszyła poruszająca muzyka m.in. Hansa Floriana Zimmera znanego z nagradzanych przebojów filmowych. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się na ośrodkowej scenie szkolny zespół taneczny „ISKIERKA” prowadzony przez panie: Urszulę Neugebauer i Dagmarę Gawrońską. Scenografię i kostiumy do widowiska przygotowały nauczycielki: Małgorzata Ryszka i Joanna Markiewicz.

 

 


W dalszej części dnia nie zabrakło atrakcji i niespodzianek. Uroczyście wręczono pierwszą ośrodkową statuetkę PRZYJAZNA DŁOŃ oddanej ośrodkowi mamie Moniki- pani Wiolecie Bodenszac oraz uhonorowano najlepszych czytelników zespołu szkół. Plenerowe tereny ośrodka zamieniły się w filmowo- bajkowe krainy, gdzie uczniowie mogli aktywnie oraz bardzo smakowicie spędzić ten świąteczny czas. Spartakus porwał młodzież w wir zabaw sportowych, Alicja do krainy zajęć arteterapeutycznych, Robin Hood na pyszną kiełbaskę z grilla oraz pyszny żurek, Hanka i Rumcajs na wykwintne knedle i nie tylko, a Król Lew na kolorowe koktajle serwowane pod palmami. Nowością corocznie organizowanego w plenerze Dnia Dziecka było ATELIER FILMOWYCH GWIAZD zorganizowane pod przysłowiową chmurką, któremu patronowała pani Iwona Kubara opolska fryzjerka, pomysłodawczyni i realizatorka głośnego projektu „Fryzura za uśmiech” oraz sąsiadujący z ośrodkiem Wojewódzki Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Kluczborku.


Ten wyjątkowy dzień obfitował w wiele wspaniałych, wręcz wyszukanych atrakcji, których nie sposób tutaj wszystkich wymienić. Organizacja i wzorowa, harmonijna współpraca pracowników tej placówki zasługuje na szczególne wyróżnienie. Dyrektor Ośrodka Ewa Poręba nie ukrywa, że „zgranie i życzliwe współdziałanie w realizacji zadań związanych z organizacją tak wielkiego przedsięwzięcia zaangażowanego zespołu pracowników ośrodka, to klucz do sukcesu i wielka radość oraz satysfakcja, a uśmiech i zadowolenie dzieci to najwyższa nagroda.”


Po raz kolejny okazało się, że ośrodek ma wielu sprzymierzeńców i przyjaciół, którzy wsparli organizację Dnia Dziecka zarówno finansowo jak i rzeczowo. Wdzięczność dyrekcji i nauczycieli dla wszystkich sponsorów tego wyjątkowego dnia jest ogromna.


Pomysłodawczynią oraz scenarzystką i reżyserką filmowego widowiska, a także koordynatorką całego przedsięwzięcia była nauczycielka języka polskiego pani Alina Oczowińska.

 

Oprac. SOSW Kluczbork

 

 

 

 

 

 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku