strona główna

11.09.2014

Gminno - Powiatowe Święto Plonów - galeria zdjęć

 

W tym roku Bogacica była gospodarzem gminno – powiatowych dożynek i zdaniem wielu osób wywiązała się z tego zadania celująco. Do tego sołectwa wykazały się ogromną pomysłowością i zaangażowaniem w tworzeniu swoich prezentacji i koron. Toteż komisje konkursowe - gminna i powiatowa - nie miały łatwego zadania.

 Korowód rozpoczynali gospodarze – mieszkańcy Bogacicy. Zaprezentował się klub emeryta, turyści z Towarzystwa Społeczno – Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim, przedszkolaki, Japończycy. Mieszkańcy Krężla hojnie częstowali piwem.

Dla przykładu: Czaple Stare i Czaple Wolne reprezentowali się wielowątkowo, byli więc strażacy z zabytkowym sprzętem, Kleopatra w lektyce, Indianie i służba zdrowia.

Kujakowice Dolne częstowały robioną w mobilnej masarni kiełbasą.

Korowód z Kraskowa zachęcał do patriotycznej do konsumpcji hasłem: „Jedzcie polskie jabłka, pijcie polski miód, a Putin będzie kaput.”

Mieszkańcy Smard Górnych zaprezentowali umiejętności nabyte na warsztatach bębniarskich organizowanych w ramach jednego z projektów.

Polanowice rozbawiły wykonaniem „Jeziora łabędziego” w wykonaniu wąsatych tancerek.

Korowód dożynkowy miał kilka kilometrów.

 Przed ogłoszeniem wyników konkursu, starosta Piotr Pośpiech, burmistrz Jarosław Kielar i wicemarszałek Tomasz Kostuś otrzymali od starostów dożynek Diany Szelcel i Pawła Wolfa chleb upieczony z tegorocznej mąki, którym poczęstowali zgromadzonych w dożynkowym namiocie. Następnie ogłoszono werdykt jurorów.

W gminnym konkursie na najciekawszy korowód – po raz trzeci z rzędu – zwyciężyły Czaple. Dwa drugie miejsca zajęły Bogacica i Krasków, a dwa trzecie miejsca - Borkowice i Bażany. Wyróżnienia specjalne zdobyły Smardy Dolne i Żabieniec. Wszystkie pozostałe wioski otrzymały wyróżnienia.

Natomiast w konkursie powiatowym zwyciężyła Bogacica, drugie miejsce zdobyły Czaple, trzecie - Polanowice. W konkursie koron pierwsze miejsce zajęły Kujakowice Górne, drugie Smardy Dolne, a trzecie Proślice.

Zwycięską koronę wykonały: Agnieszka Przewłoki, Anna Przewłoki, Krystyna Przewłoki, Anna Woźny, Anna Płaczek, Patrycja Płaczek, Dorota Płaczek i Elżbieta Widery, Helena Pielok, Gizela Langos, Brygida Klos, Justyna Maruski, Brygida Kacy, Krystyna Niemczyk, Teresa Puszman, Irena Gawlety.

Podczas dożynek rozstrzygnięto również konkursy na najpiękniejsze posesje w gminie Kluczbork.

Wygrali państwo Lidia i Jarosław Nagodowie z Ligoty Dolnej, drugie miejsce przypadło Urszuli i Bernardowi Jurczykom
z Bogacicy – Krężla, a trzecie ex aequo Agnieszce i Józefowi Przewlokom z Kujakowic Górnych oraz Helenie i Piotrowi Grabarzom ze Smard Dolnych. Wyróżnienia specjalne otrzymali Maria Lisowicka z Maciejowa oraz Urszula i Józef Nowakowie
z Łowkowic. Wyróżnienia powędrowały także do Cecylii i Zbigniewa Litnerów z Unieszowa, Władysława Sagana z Łowkowic, Danuty Mazur, Grzegorza Znaja, Ireny i Arkadiusza Szewczyków, Agaty Sikorskiej (wszyscy ze Smard Górnych), Wandy Kulej ze Smard Dolnych, parafii Trójcy Świętej, Sylwii i Krzysztofa Garusów, Patrycji i Jerzego Burych, Sylwii i Arkadiusza Stanossków (wszyscy Bogacica).

 

 

 

 

zobacz także:

Galeria Stowarzyszenia Regionu Kluczborskiego "Kobietom-Mammograf"
 

 

 


Archiwum wydarzeń:

2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014

2007 © Starostwo Powiatowe w Kluczborku